Slovenski nogometaši, ki igrajo v tujini, so v zadnjih dneh strelsko odlično razpoloženi, saj smo že med vikendom poročali o številnih zadetkih, seznamu strelcev pa se je pridružil tudi Tim Matavž.

Primorec je v dresu Augsburga, ki je za 25-letnega napadalca odštel štiri milijone evrov, s čimer je postal najdražji nogometaš kluba, danes zaigral na pripravljalnem obračunu s francoskim prvoligašem Stade Rennaisom. Zmage so se v avstrijskem Walchseeju prav po zaslugi nogometaša iz Šempetra pri Gorici Walchsee Bavarci. Trener nemškega bundseligaša Markus Weinzierl je slovenskega reprezentanta v igro poslal v 57. minuti, ko je na igrišču ob izidu 1:1 zamenjal Raula Bobadillo. Matavž je za zmago Augsburga poskrbel v 89. minuti, ko je po podaji Erika Thommyja postavil končni izid srečanja 2:1.