Jan Oblak je po težavah s poškodbo hrbta in potem ko se je pred dnevi vrnil na nogometna igrišča, le debitiral med vratnicama madridskega Atletica.

Rdeče-beli so v finalu Pokala Carranza z izidom 2:0 premagali italijanskega prvoligaša Sampdorio. Diego Simeone je 21-letnega Škofjeločana prvič postavil v gol Atletica, nekdanji vratar ljubljanske Olimpije in lizbonske Benfice pa je ognjeni krst v dresu španskih prvakov opravil z odliko, saj je zaklenil svoja vrata. Za zmago sta mrežo moštva iz Genove zatresla Saul, ki je bil natančen v 30. minuti, ter Gimenez, ki je v 20 minut pred koncem srečanja postavil končni izid tekme.