V Bolgariji so včeraj, podobno kot v Sloveniji, odigrali superpokalni obračun. V obračunu za ne ravno preveč cenjeno lovoriko sta se spopadla lanska pokalna finalista Botev Plovdiv in Ludogorec.

Zeleni iz Razgrada so sicer v lanski sezoni osvojili obe lovoriki, prvenstvo in pokal, Botev pa je v superpokalu nastopil kot finalist pokalnega tekmovanja. Zmage so se s 3:1 veselili nogometaši Ludogorca, ki so po slabšem začetku domačih ligaških obveznosti, po uvodnih dveh krogih so imeli na svojem računu le točko, znova v starih – zmagovalnih tirnicah. V obračunu je sodeloval tudi naš Roman Bezjak, ki je igrišče zapustil v 68. minuti ob izidu 1:1. Plovdiv, za katerega je v jesenskem delu lanske sezone igral tudi Elvedin Džinić, je sicer povedel v 18. minuti, ko je zadel Gamakov, v drugem polčasu pa je Ludogorcu uspel preobrat. V 53. minuti je izenačil rezervist Misidjan, delo pa sta v zaključku dokončala Marcelinho ter Younes, ki je na igrišču zamenjal prav Bezjaka. Slovenski reprezentant je tokrat v svojo statistiko vpisal le rumeni karton.

Še vedno pa lahko na naši Facebook strani sodelujete v nagradni igri, kjer lahko osvojite dres nekdanjega člana Korotana, Dravograda in Celja. Več tukaj.