Tudi za drugoligaše se pričenja naporno nadaljevanje sezone, saj bodo moštva v prihodnjih dveh tednih odigrali dve tekmi tedensko. Prvo srečanje 20. kroga je bilo odigrano že nocoj, z zmago pa so se iz Šenčurja vrnili nogometaši Radomelj. Preostala štiri srečanja bodo na sporedu v soboto popoldne in zvečer.

Radomljani so se na gostovanju v bližnjem Šenčurju veselili zmage in treh točk ter se Gorenjcem oddolžili za poraz v jesenskem delu sezone, ko so Šenčurjani slavili s 3:0. Z istim izidom se je končal tudi nocojšnji obračun, a tokrat z zmago gostov, ki so vse tri zadetke dosegli v zadnjih minutah polčasov. Varovanci trenerja Dejana Djuranovića so do vodilnega zadetka prišli v 42. minuti, ko je še desetič v sezoni zadel Luka Vrhunc. Potem ko je vse že kazalo, da se bo srečanje končalo brez zadetkov, pa sta v izdihljajih srečanja padla še dva. V 92. minuti srečanja je zadel Tomaž Avbelj, zmago pa je minuto kasneje potrdil še Edvin Ciriković.

Jutri bo najbolj zanimivo v Ankaranu, kjer se bodo domači nogometaši pomerili z ekipo Šmartnega. Ekipi sta najbližji zasledovalki vodilne trojke, obema pa je skupno tudi to, da spomladi kažeta odlične predstave in še ne poznata poraza. Veržej, ki je po uvodnih dveh zmagah v zadnjih dveh krogih ostal brez točk, bo na domačem igrišču pričakal Belo krajino, kjer so praktično že brez možnosti, da bi si priigrali obstanek med drugoligaši, a se zagotovo do konca sezone ne bodo kar tako predali. Nova težavna naloga čaka tudi celjski Šampion, ki je pravtako v težavnem položaju. Mlado celjsko moštvo bo na igrišču v Slovenskih Konjicah, na celjski Areni Petrol bo namreč jutri tekma Celja in Triglava, pričakalo Dobljane, ki so v minulem krogu v četrtem poizkusu le prišli do uvodne spomladanske zmage. Status favoritov bo na strani gostov, ki pa so se v preteklosti že znali namučiti s trdoživo ekipo Celjanov. Aluminij bo tokrat gostoval v Krškem, kjer bo tekma znova odigrana po umetno razsvetljavo. Štajerci lovijo najmanj drugo mesto, ki bi jim zagotovilo dodatne kvalifikacije za preboj med prvoligaše, zato si spodrsljajev ne bodo smeli privoščiti.