Le nekaj ur po porazu Maribora proti Bravu je Boštjan Cesar v moštvu pozdravil novo okrepitev. Vijoličasti dres bo v nadaljevanju sezone nosil 22-letni napadalec Kai Meriluoto.


Član finske mlade reprezentance prihaja iz vrst helsinškega HJK-ja in bo v Ljudskem vrtu igral do konca aktualne sezone kot posojen nogometaš. Mariborčani so si sicer zagotovili možnost odkupa pogodbe. Meriluoto šteje 22 let in je v finskem državnem doslej zbral 41 nastopov in 12 zadetkov. Jeseni je za HJK igral tudi v konferenčni ligi, na štirih tekmah se je enkrat vpisal med strelce. V prejšnji sezoni je kot posojen nogometaš igral za poljski Stal Mielec in v tamkajšnji Ekstraklasi na 23 tekmah dosegel dva zadetka.

V drugi sredini bosta odslej igrala tudi Lan Vidmar in Niko Osterc. V strokovnem štabu 16-kratnih državnih prvakov so ocenili, da je za oba nogometaša najbolje, da svoje igralne minute iščeta drugje. Vidmar bo v nadaljevanju sezone branil barve Kopra, njegova posoja bo trajala do konca koledarskega leta 2025. Osterc bo medtem igralne izkušnje iskal v drugoligaški konkurenci, in sicer v dresu Beltincev.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Tudi grofe čaka pot v Azijo

Nogometaši Celja bodo v prvem krogu kvalifikacij za evropsko ligo gostovali v Azerbajdžanu…