Zimskega spanja je konec tudi v Domžalah. Rumeni z današnjimi testiranji nogometašev pričenajo mesec dni trajajoč projekt priprav na drugi del sezone, v katerem si bodo varovanci Dejana Djuranovića poizkušali priboriti mesta, ki v prihodnji sezoni vodijo v evropska tekmovanja.


Domžalčani bodo večino priprav opravili v domačem okolju, v drugi polovici januarja pa jih predvidoma čaka še potovanje v tradicionalno zimsko pripravljalno bazo v Umagu, kjer bodo preživeli deset dni. Do prvega spomladanskega kroga jih čaka šest pripravljalnih obračunov. “Vsekakor bodo priprave kljub temu, da gremo samo do sosedov na Hrvaško, operativno zahteven projekt. Verjetno bomo načrt prilagodili, priprave oddelali v enem delu in omejili prehajanje meja. Kljub vsemu, pa tli upanje, da bi se predpisi le prilagodili in postali bolj življenjski, ter da bi se situacija do 20. januarja vsaj delno umirila. Naša zdravstvena in tehnična služba sta pripravljeni in sposobni speljati priprave na najvišjem možnem nivoju, zato sem prepričan, da bomo na spomladanski del prvenstva zelo dobro pripravljeni,” je pred pričetkom priprav za klubsko spletno stran dejal športni direktor kluba Matej Oražem, ki računa, da bodo Domžalčani v drugem delu sezone uspeli doseči svoje cilje: “V prvenstvu smo ne glede na to, da smo bili od vseh klubov s strani korone daleč najbolj prizadeti, naj spomnim, da smo dvakrat tekom sezone prestajali karanteno, da v celotnem jesenskem delu nismo uspeli odigrati normalne prijateljske tekme ter da smo na tekmi z Muro nastopili precej zdesetkani, nekateri pa celo bolni, uspeli ohraniti stik z mesti, ki še vodijo v evropska tekmovanja. Vrh lestvice bomo zasledovali tudi spomladi. Prav tako pokalnega tekmovanja sploh še nismo dobro niti začeli in tudi tam vidimo svojo priložnost.”

Vodja kadrovanja pri dvakratnih državnih prvakih se je v pogovoru obregnil tudi ob aktualno dogajanje v zvezi s koronavirusom ter predvsem s posledicami epidemije za športne klube in same športnike. Ob tem si je zaželel tudi večjo fleksibilnost in pomoč odgovornih: “Kot sem povedal že aprila, največji izziv v naslednjih dveh letih bo za vse športne kolektive v državi preživetje, zato bi si želel več komunikacije, sodelovanja, solidarnosti in pomoči. Tako sama epidemija kot odločitve organov, ki krojijo našo usodo, so nam povzročili ogromno finančno škodo. Govora je o izpadu prihodka in tudi novo nastalih stroškov. Pomoči smo bili deležni samo za vzorec in še to predvsem s strani države v shemah, ki so jih koristila tudi ostala podjetja. Nihče še ni vprašal ali pomagal pri težavah zaradi izostanka procesa treningov v mlajših kategorijah, kjer nastaja velika finančna in nepopravljiva fizična škoda za vse naše mlade nogometaše. Moram priznati, da smo glede na velike besede, ki so jih bogato uporabljali v prvem valu epidemije, kar precej razočarani. V devetih mesecih se namreč niti država niti nogometne organizacije še niso spomnile na ta segment in ponudile klubom primerno pomoč ter naredile vse, kar je v njihovi moči, da se situacija umiri in da se otroci vrnejo na treninge.”

 

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

FOTO: Celjani nadigrali Maribor in slavili po preobratu

Vrhunec prvega kroga državnega prvenstva je bil odigran v Ljudskem vrtu, kjer so ponovno s…