Mariborčani bodo prvi trening po zimskem premoru opravili v sredo 13.1, do takrat je v polnem pogonu delo organizacijskega ustroja. 20.1 pa se že desetič zapored odpravljajo na priprave na turško obalo, kjer bodo odigrali tudi nekaj pripravljalnih tekem. 


Zaradi virusa Covid-19 morajo biti delovanja vseh športnih klubov jasno zastavljena in usklajena s priporočili mednarodnih zdravstvenih služb. Vijoličasti bodo v Turčijo odpotovali s čarterskim letom, v skladu z ukrepi o zajezitvi in obvladovanju nalezljive bolezni. Pred tem pa bodo morali vsi opraviti PCR test, tako da bodo na letalu lahko samo tisti, ki bodo negativni. Enako seveda velja tudi za vse druge ekipe, ki se bodo skupaj s prvaki iz štajerske prestolnice prestolnice na drugi del sezone pripravljali na turški obali.

Med bivanjem v turški pripravljalni bazi – “mehurčku”- bodo Mariborčani med 20.1.21 in 1.2.21 odigrali štiri pripravljalne tekme. Dvoboji proti prvakom Ukrajine, Bolgarije in Srbije so že dogovorjeni, za uvodno preizkušnjo v Beleku pa še čakamo na potrditev nasprotnika.

22.1. nasprotnik še ni potrjen
25.1. Šahtar
28.1. Crvena zvezda
31.1. Ludogorec

  

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Uredništvo SNPortal.si
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

FOTO: Celjani nadigrali Maribor in slavili po preobratu

Vrhunec prvega kroga državnega prvenstva je bil odigran v Ljudskem vrtu, kjer so ponovno s…