Sobotni večerni termin bo v 29. krogu rezerviran za dvoboj Celja in sežanskega Tabora. Dvoboj tretje in sedme ekipe državnega prvenstva se bo na Areni Z’dežele pričel ob 20. uri.


Celjani so s svojimi igrami v zadnjih krogih oddali resno kandidaturo za naslov, vendar se mnogi sprašujejo ali lahko dejansko gredo do konca. V kolikor bodo v tej nameri želeli uspeti si veliko napak in izgube točk v zadnjih osmih tekmah ne bodo smeli privoščiti. Na vrhu je trenutno prava gneča, saj vodilno Olimpijo in tretjeuvrščene Celjane ločujeta samo dve točki, s štirimi točkami zaostanka pa grofom grozi tudi murskosoboška Mura. Prav proti črno-belim so varovanci Dušana Kosiča v prejšnjem krogu izgubili in končali niz štirih zaporednih zmag, v katerem so ugnali tako Maribor kot Olimpijo. Sedaj še zadnjič v tej sezoni grofe čaka dvoboj proti Sežančanom, proti katerim so na zadnjih dveh tekmah slavili z več kot zadetkom prednosti. Konec septembra so Celjani na domačem terenu nasprotnika ugnali z rezultatom 2:0, v začetku decembra pa so v Sežani slavili z visokih 0:4.

Kraševci so obdobje po prekinitvi prvenstva začeli slabo, saj so izgubili doma proti Olimpiji in nato še v gosteh proti Muri. A po slabših prvih 135 minutah se je z drugim polčasom dvoboja na Fazaneriji krivulja ekipe Maura Camoranesija počasi začela obračati navzgor. V Murski Soboti so Sežančani drugi polčas dobili z rezultatom 2:1, kar pa zaradi zaostanka dveh zadetkov iz prvega dela vseeno ni bilo dovolj. V prejšnjem krogu so nato gostovali v Kidričevem in po zaslugi zadetkov Babića in Stančiča uspeli zmagati z 0:2 in osvojiti vse tri točke ter se nekoliko oddaljiti od predzadnjega mesta, ki ga s štirimi točkami manj zasedajo Kranjčani. Gostovanje v Celju bo tretji letošnji medsebojni dvoboj obeh ekip, Tabor pa je ob dveh porazih uspel enkrat osvojiti poln izkupiček. To se je zgodilo v 2. krogu, ko so Sežančani na domačem terenu zmagali z minimalnih 1:0, kar je tudi edina njihova zmaga nad omenjenim nasprotnikom. Doslej sta ekipi skupaj odigrali šest tekem in kar petkrat so Primorci ostali praznih rok.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

V Kidričevem pozdravili branilca in napadalca

Na prvoligaško sezono se zavzeto pripravljajo tudi v Kidričevem, kjer bodo po letu premora…