Drugi dan UEFA razvojnega turnirja za nogometašice do 16 let je slovenska reprezentanca v Radencih pred okrog 100 gledalci proti Ukrajini izgubila po streljanju enajstmetrovk. Redni del se je končal z rezultatom 2:2.

Varovanke Tine Kelenberger so povedle že v 3. minuti, ko se je po lepi podaji v prostor Špela Kolbl znašla iz oči v oči z gostujočo vratarko ter jo rutinirano premagala s strelom v oddaljeni kot. Slovenke so bile blizu povišanja vodstva dobrih petnajst minut kasneje, ko je strel Lare Prašnikar z roba kazenskega prostora stresel prečko. Ukrajinke so si prvo priložnost priigrale šele v 24. minuti in takoj zadele. Po prvotnem strelu, ki je stresel prečko, se je žoga od tal odbila naravnost pred Viktorijo Fomych, ki je nato brez težav zadela z glavo in postavila izid polčasa.

Drugi del so bolje začele Ukrajinke in povedle v peti minuti nadaljevanja, ko je Julija Shevchuk izkoristila lep predložek z desne strani in žogo brez težav poslala v mrežo. Pobudo je nato prevzela Slovenija ter si priigrala nekaj obetavnih priložnosti, le šest minut po vodstvu Ukrajine pa je glavni sodnik zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru zapiskal in dosodil najstrožjo kazen, ki jo je nato uspešno realizirala Prašnikarjeva. Do konca se rezultat ni več spreminjal, čeprav je sredi drugega polčasa domača reprezentanca imela nekaj časa tudi dve igralki več na terenu, saj so Ukrajinke v razmaku treh minut prejele dva rumena kartona, za vsak rumen karton na tem turnirju pa je določen desetminutni suspenz. Ker se je redni del končal brez zmagovalca so sledile enajstmetrovke, v kateri so Slovenke zgrešile kar trikrat in na koncu so se veselile Ukrajinke

Na drugi tekmi v Odrancih so na srečanju med Madžarsko in Poljsko bile uspešnejše Poljakinje, ki so oba zadetka na srečanju dosegle že v prvem polčasu.

SLOVENIJA 4:5 UKRAJINA
Kolbl (3′), Prašnikar (51′ pen); Fomych (24′), Shevchuk (45′)