Le dva dni po zaključku Uefa razvojnega turnirja za nogometaše do 16 let se je v Prekmurju pričel turnir za nogometašice. Tudi na tem bodo nastopile reprezentance Slovenije, Madžarske, Poljske in Ukrajine in tudi tokrat bodo delilci pravice uvajali nekaj sprememb v pravilih. Vsak podeljen rumeni karton pomeni desetminutni suspenz, neodločen izid ob koncu srečanja pa pomeni streljanje enajstmetrovk.

Prvi dan turnirja so Slovenke v Radencih gostile reprezentanco Madžarske, ki so bile vseskozi boljši nasprotnik in so domačo reprezentanco premagale brez večjih težav. Za varovanke Tine Kelenberger je krivulja šla navzdol že v uvodnih minutah, ko je glavna delilka pravice Staša Špur pokazala na najstrožjo kazen, ki jo je gostujoča reprezentanca uspešno realizirala. Madžarke so svojo premoč potrdile še z dvema zadetkoma v drugem polčasu in se ob koncu veselile zmage s 0:3. Na drugem srečanju v Odrancih so Poljakinje s 5:0 odpravile Ukrajino.

U16 SLOVENIJA 0:3 U16 MADŽARSKA
Petra Krascsenics (6, 11m), Brigitta Gruber (46), Petra Kocsan (58)

U16 POLJSKA 5:0 U16 UKRAJINA
Zawadzka (1, 11m), Milek (10), (24), Zawistowska (31), Turkiewicz (41).