Slovenska nogometna reprezentanca se poslavlja iz letošnjega evropskega prvenstva. Varovanci Matjaža Keka ostajajo brez poraza na terenu, a v osmini finala so srečnejši pri izvajanju enajstmetrovk bili Portugalci.


Veliki junak evropskih prvakov iz leta 2016 je postal Diogo Costa. Štiriindvajsetletni čuvaj mreže je zablestel v pravem trenutku, da je svoje moštvo poslal med najboljših osem. Najboljši slovenski napadalec Benjamin Šeško bo še dolgo časa pomnil 115. minuto in trenutka, ko je pobegnil portugalski obrambi ter se znašel sam pred nasprotnim vratarjem. Costa je odlično posredoval in bržčas preprečil končno veselje Slovenije.

Nogometaši iz dežele na sončni strani Alp so nato dobili še eno priložnost, in sicer v obliki streljanja enajstmetrovk. Toda, še enkrat je zablestel Costa. Vratar Porta je spisal zgodovino evropskih prvenstev, ko je zaustavil kar tri strele z bele točke! Najprej je odlično posredoval ob strelu Josipa Iličića, nato je podobno uspešen bil tudi po poizkusih Jureta Balkovca oziroma Benjamina Verbiča.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Reprezentanca

Dodaj odgovor

Poglejte še

Kek udaril brez olepševanja: “Šeško? Nikoli v Savdsko Arabijo!”

Slovenski selektor Matjaž Kek je po zmagi nad Bosno in Hercegovino stopil pred novinarje i…