Mariborčani so včeraj odigrali še zadnjo tekmo pred pričetkom nove sezone. V generalki so se pomerili z ruskim Krasnodarjem in v Ljudskem vrtu pred 1500 navijači izgubili z 0:2. Vijoličasti bodo sezono uradno odprli 12. julija v Mostarju, ko jih proti prvaku Bosne in Hercegovine čaka prva tekma kvalifikacij za ligo prvakov.

Darko Milanič je na teren poslal postavo, ki bo najverjetneje v veliki meri začela tudi sredino tekmo proti Zrinjskemu. Gostje, stalnica pri vrhu ruskega prvenstva v zadnjih letih, so povedli že v 9. minuti, ko je Claesson predložek z desne hladnokrvno zaključil in z močnim strelom matiral Handanovića. Nekaj priložnosti so si v prvem delu priigrali tudi Mariborčani, še posebej lepa je bila akcija Kabhe v 16. minuti, ki je atraktivno preigraval in nato podal v gostujoč kazenski prostor Zahoviću, ki pa je ob zaključku že bil preveč ob strani in njegov strel je zletel mimo vrat. V 25. minuti je z roba kazenskega prostora močno streljal Ahmedi, a je ruski vratar z nekaj težavami strel vendarle odbil. Tik pred koncem so veliko priložnost imeli tudi Rusi, a je z odlično reakcijo Handanović preprečil zadetek.

Nekaj minut po začetku drugega dela so gostje svojo prednost povišali, ponovno je bil strelec Claesson. 25-letni Šved je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je nato zadela Šulerja in močno spremenila smer ter premagala nemočnega Handanovića. Rusi so bili najbližje novemu zadetku v 79. minuti, ko je Handanović strel Komiličenka usmeril v okvir vrat. Mariborčani so si najlepšo priložnost za znižanje izida priigrali v 86. minuti, ko je Tavares na samem robu kazenskega prostora izvajal prosti strel, močno nameril po tleh, a je odlično posredoval Sinicin in ostalo je pri končnih 0:2.

MARIBOR – KRASNODAR 0:2 (0:1)
Claesson (9′, 51′)
Začetna postava: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Vrhovec, Hotić, Ahmedi, Bajde in Zahović. Igrali so še: Hodžić, Pihler, Ogrinec, Kramarič, Tavares, Vokić in Mešanović. Trener: Darko Milanič.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…