Slovenski prvoligaš iz Sežane je odigral pripravljalno tekmo z italijanskim tretjeligašem Triestino iz Trsta. Dvoboj se je končal z zmago gostov, ki so slavili z rezultatom 1:3

V prvem polčasu sta si nasprotnika ustvarila zajetno število priložnosti, sredi prvega dela je Laukzemis Karolis stresel vratnico. Ob zaključku polčasa so gostje dosegli dva zadetka, povedli so v 42. minuti, ko je zadel Steffe, le minuto kasneje so vodili z 0:2, zadel je Gatto. V drugem polčasu so znova zadeli nogometaši Triestine, v 56. minuti je prednost povišal Mensah. Enajst minut pred koncem srečanja se je zadetka v vrstah Tabora veselil 18-letni Mattia Specogna.

Že v petek Sežance čaka eden od izpitov sezone, ko bodo gostovali v Domžalah.

NK Tabor Sežana – US Triestina 1:3