V Ljudskem vrtu je bil odigran prvi letošnji ter 100. jubilejni štajerski derbi med Mariborom in Celjem. Grofje so na dvoboju dvakrat vodili, a na koncu sta se obe ekipi morali zadovoljiti z delitvijo točk.

Grofje so dvoboj pričeli bolje in že v 3. minuti je Ivan Božić prvi zapretil, vendar je strel 23-letnega Hrvata zletel mimo vrat. Dvoboj je v prvi polovici polčasa spominjal na zadnji medsebojni obračun obeh tekmecev, ko so Celjani 12. julija v prejšnji sezoni v Ljudskem vrtu slavili z 1:2 ter naredili velik korak k osvojitvi prvega naslova državnih prvakov. Božić je do nove lepe priložnosti prišel v 16. minuti, ko se je po lepi podaji Luke Kerina sam znašel pred domačimi vrati, a je tudi tokrat zgrešil cilj. Do spremembe izida je prišlo dve minuti kasneje, ko je kapetan gostov Mitja Lotrič popolnoma neoviran sprejel žogo v kazenskem prostoru Maribora in nato mirno po tleh žogo poslal za hrbet nemočnega Ažbeta Juga. Slednji je v 24. minuti ponovno bil na veliki preizkušnji, a je ob strelu Filipa Dangubića z glavo bil dobro postavljen in je njegov strel z glavo uspel ukrotiti. Vijoličasti so do prve prave priložnosti prišli šele v 26. minuti. Rudi Požeg Vancaš je preigraval po levi strani in se iz težkega položaja odločil za strel pod prečko, a se Matjaž Rozman ni pustil presenetiti ter je žogo odbil v kot. Po dobre pol ure igre so do priložnosti ponovno prišli Celjani, strel Amadeja Brecla z okrog 25 metrov pa je zletel tik nad prečko mariborskih vrat. Zaključek prvega dela je nato minil ob prevladi domačinov, ki so si priigrali nekaj obetavnih priložnosti, a mreže Rozmana niso uspeli zatresti. Najprej je Alexandru Cretu poizkusil s strelom z razdalje, vendar je celjski čuvaj mreže žogo odbil. V 38. minuti se je za strel z roba kazenskega prostora odločil Jasmin Mešanović, a se je Rozman ponovno izkazal. Mešanović je imel tudi zadnjo priložnost prvega dela, ko je v 41. minuti prejel lepo podajo Aljoše Matka, a je z glavo bil premalo natančen.

V drugi polčas so vijoličasti vstopili odločeni, da napadejo gostujoča vrata, kar jim je večji del tudi uspevalo. V 52. minuti je prvi do priložnosti prišel Cretu, ampak je Rozman ponovno bil na mestu. Najizkušenejši v vrstah Celjanov je ponovno bil na veliki preizkušnji štiri minute kasneje, ko je strel Amirja Derviševića s skrajnimi močmi odbil v kot, nato pa so vijoličasti ob prekinitvi prišli do izenačenja. V zmedi pred celjskimi vrati se je najbolje znašel Mešanović in iz bližine zabil za 1:1. Napadi Maribora so se vrstili še naprej, novo veliko priložnost pa je v 65. minuti imel Požeg Vancaš, a mariborska desetica ni uspela z bližine premagati odličnega Rozmana, ki je še enkrat izvrstno posredoval. Po številnih zapravljenih priložnostih pa zadetek na drugi strani. Enega redkih izletov Celja na domačo polovico je v 78. minuti izkoristil rezervist Jakob Novak, ki je po dvojni podaji Božića z lepim strelom ugnal Juga. Na odgovor vijoličastih ni bilo potrebno čakati dolgo, le dobro minuto kasneje je namreč na semaforju sledila nova sprememba rezultata. Rok Kronaveter, ki je v igro vstopil le tri minute prej, je namreč s pravo mojstrovino zabil bržčas najlepši zadetek v letošnji sezoni prve lige. Štiri minute pred iztekom rednega dela je na svoji nogi zmago imel Cretu, a je Romun v dvoboju z Rozmanom meril naravnost v vratarja. Tik pred koncem pa še ena priložnost za Kronavetra, ki je prejel podajo Požeg Vancaša na robu kazenskega prostora, a je Mariborčan meril tik nad prečko in ostalo je pri delitvi točk.

Maribor – Celje 2:2 Mešanović, Kronaveter; Lotrič, Novak