Nogometaši Maribora se na žalost poslavljajo od evropskih tekmovanj. Čeprav so nas v preteklih letih razveseljevali z odličnimi igrami v Ligi prvakov in Ligi Europa pa tokrat navijači in simpatizerji štajerskega ponosa ne bodo spremljali v najelitnejših evropskih tekmovanjih. Kazahstanski prvak Astana je bila tokrat boljša s 3:1.

Liga prvakov – druga tekma drugega kroga kvalifikacij. Sodnik:Adrien Jacottet.
Astana: Astana Arena, 25.000 gledalcev.
ASTANA 3:1 MARIBOR
Dzholchiyev (12.), Canas (43.), Twumasi (58.); Rajčević (40′)

Rumeni karton: Canas (55.), Mertelj (57.), Viler (72.), Bohar (75.), Šuler (82.)
Rdeči karton:
Canas (67.)

Menjave: Maksimović – Kéthévoama (46.), Mertelj – Filipović (60.), Nuserbayev – Dedechko (71.), Bohar – Vršič (77.), Twumasi – Beysebekov (83.)

ASTANA
[team1]

MARIBOR
[team2]

Začetek prvega polčasa ob previdni igri na obeh straneh ni ponudil veliko akcij in priložnosti ter je minil brez razburjanja. Prvi so na srečanju zapretili Mariborčani, ko se je Kabha po kombinaciji na sredini odločil za strel iz okrog 30 metrov, vendar pa je žoga zletela visoko preko vrat. Kazahstanci so svojo prvo nevarno akcijo izvedli v deseti minuti, ko je Handanović brez težav ubranil strel Žhukova. Napadalec ruskih korenin je le dobro minuto kasneje nato prispeval pomemben delež ob vodilnem zadetku domačega moštva ter izničenju prednosti Mariborčanov iz prve tekme, ko je na levi strani prodrl pred kazenski prostor vijoličastih in se odločil za strel, ki pa ga je Handanović odbil, vendar pa je pri do žoge prišel Džolčijev, ki je izkoristil neodločenost Vilerja in žogo zabil v mrežo. Pobuda Astane se je nadaljevala in v 22. minuti je nevarno zapretil Canas, ki pa je meril premalo natančno iz žogo poslal mimo desne vratnice. Mariborčani so se prebudili šele v zaključku polčasa in si v 39. minuti po dolgi kombinaciji pripravili lepo priložnost preko Tavaresa, vendar pa je dober strel gostujočega kapetana blokirala domača obramba in žogo odbila v kot. Tega je le nekaj sekund kasneje slabo izvajal Ibraimi, vendar po odbitku dobil priložnost za nov predložek, ki je preletel domačo obrambo in ob slabi reakciji še Loginovskega, kar je s pridom izkoristil Rajčević in iz okrog treh metrov žogo porinil v mrežo ter zabil pomemben gol na gostovanju. Kazahstanci so nato prestavili v višjo prestavo in do konca polčasa bili v naletu ter ponovno prešli v vodstvo minuto pred iztekom rednega dela, ko je Canas streljal iz dobrih 25 metrov, žoga se je vmes odbila od Kabhe in spremenila smer ter presenetila nemočnega Handanovića.

V drugi del tekme so tokratni domačini krenili odločneje in na trenutke pošteno zapretili mariborskim nogometašem. Agresivna igra se jim je obrestovala v 58. minuti, ko je Twumasi z leve strani poslal predložek v mariborski kazenski prostor, ki pa je zgrešil prav vse akterje ter presenetil še Handanovića in žoga je še tretjič na tekmi končala v njegovi mreži. Domačini so s tem zadetkom izničili prednost zadetka v gosteh Mariborčanov. Le tri minute kasneje bi lahko Rajčević skorajda ponovno v prednost porinil svoje moštvo, vendar je izjemno priložnost zapravil. Po podaji pred gol so bili domači obrambni igralci neodločni in do žoge je ob desni vratnici prišel Bohar, ki jo je preusmeril na drugo stran, kjer je povsem sam bil Rajčević. Ta je s kakšnih dveh metrov zgrešil prazna domača vrata in žogo poslal mimo desno vratnice. V nadaljevanju je Canas dobil še drugi rumeni karton in nogometaši Maribora so tako imeli veliko priložnost, da bi se izvlekli z novim zadetkom. Po izključitvi so se domači nogometaši preusmerili zgolj v branjenje rezultata. Vse moči Maribora so bile usmerjene v napad, a Astana se je uspešno branila. Še najlepšo priložnost je imel Mendy v 83. minuti, ko je po lepi podaji Kabhaja neoviran prišel do strela, vendar je žogo poslal naravnost v roke Loginovskega. Ob koncu je še z roba kazenskega prostora poskusil Ibraimi, a je domači vratar žogo s skrajnimi močmi preusmeril v kot.