Prva Liga Telekom Slovenije – 24. krog. Glavni sodnik: Slavko Vinčić.
Velenje: Mestni stadion ob jezeru. Gledalcev: 200.

RUDAR 3:1 TRIGLAV
Strelci: Bratanović (37, 52), Bubalović (70); Bubanja (55)

Rudar: Rozman; , Jeseničnik, Berko, Rošer (62 Rotman), Firer (58 Klinar), Črnčič, Jahić (78 Bakarić), Bubalović, Bratanović, Radujko, Eterović. Trener: Jernej Javornik.
Triglav: Curanović; Zolić, Klemenčič (58 Šturm), Sever, Jelar, Đurković, Krcić (64 M. Poplatnik), Šmit (87 A. Poplatnik), Pokorn, Stojnić, Bubanja. Trener: Siniša Brkić.

Velenjčani so v spomladanski del prvenstva štartali zelo učinkovito, saj so iz vseh treh tekem v spomladanskem delu izvlekli sedem točk kar pomeni, da v spomladanskem delu prvenstva še ne poznajo poraza. Triglav je na drugi strani v Velenje prišel po visokem porazu v gosteh pri Mariboru s 4:1, tekma 23. kroga Prve Lige Telekom Slovenije, ko bi Triglav moral gostiti Domžale, pa je bila zaradi slabega vremena odpovedana. Velenjčani so z osmimi zadetki na treh tekmah šli v tekmo odločeni, da premagajo Triglav in tako na lestvici pobegnejo gorenjcem na štiri točke prednosti (s tem dejstvom, da je Triglav odigral eno tekmo manj) in po današnjem porazu zaseda osmo mesto na lestvici.

Prvi zadetek za Rudar je v 37. minuti tekme, po podaji Firerja, dosegel Bratanović in to prav v času, ko je Triglav prevladoval na igrišču. Poizkusi Bubanje in Krcića niso našli poti v mrežo, saj je izvrstno, v obeh primerih, posredoval Matjaž Rozman. Po polčasu so Velenjčani ostali zbrani in učinkoviti, saj so že v 52. minuti zatresli mrežo Triglava in tako povišali rezultat na 2:0. Svoj drugi zadetek na tekmi je po podaji Firerja zatresel Bratanović in se tako veselil svojega sedmega zadetka v letošnji sezoni. Triglavčani pa niso želeli ostati praznih rok in saj so izzid znižali že tri minute po prejetem zadetku. V 55. minuti je po strelu Enisa Đurkovića, prvega strelca PLTS, odbito žogo uspešno za hrbet domačega vratarja Rozmana pospravil Davor Bubanja. Po zelo zanimivem začetku drugega polčasa se je le ta nadaljeval z enako mero kot na začetku, priložnosti so se vrstile, zmagovalca pa je v 69. minuti odločil Bubalović, ki se je, po podaji Jeseničnika iz kota, pred vrati Triglava najbolje znašel in zadel ter tako pripomogel k zmagi Rudarja. Do konca tekme velja omeniti še razigranega Enisa Đurkovića, ki pa na žalost Triglavčanov ni uspel zatresti mreže, saj je v vratih domačega moštva stal izvrstni Matjaž Rozman.

Omeniti še velja, da so pri Rudarju manjkali David Kašnik (zaradi kartonov), Nemanja Stjepanović in Rusmin Dedič pa sta poškodovana. Triglavčani bodo tako prvo letošnjo zmago iskali v 26. krogu PLTS, ko bodo doma gostili Gorico, ki prav tako v letošnji sezoni še ne pozna poraza.