Tokratni obračun v Velenju je potekal brez pravega prvenstvenega naboja, saj so Mariborčani že pred tem krogom postali novi-stari državni prvaki, Knapi pa so si že zagotovili obstanek v Prvi Ligi, z včerajšnjo zmago so sicer napredovali za eno mesto. Knapi so na zadnji sedmih tekmah nekoliko padli v krizo, saj so izgubili šestkrat, petkrat pa so končali tekmo brez doseženega zadetka. Tokrat je pri Velenjčanih, zaradi prepovedi igranja, manjkal Uroš Rošer, zaradi poškodbe pa trener domačih ni mogel računati na Aleša Jeseničnika in mladega Krefla. Pri Mariborčanih je tokrat srečanje zaradi rumenih kartonov izpustil Nejc Potokar. V ekipo se vračata Ibraimi in Mevlja, medtem, ko so Nusmir Fajić, Aleksander Rajčevič in Aleš Mejač zaradi poškodbe srečanje izpustili.
Prva Liga Telekom Slovenije – 35. krog. Glavni Sodnik: Kajtazović.
Velenje: Stadion Ob jezeru, 8 g00ledalcev.
Rudar Velenje 3:1 Maribor
Strelci: Tavares (17); Kašnik (21); Firer (55); Eterović (76)
Rudar Velenje: Rozman, Dedić, Jahić, Bubalović (86 Stakić), Kašnik, Stjepanović (71 Črnčič), Radujko, Rotman, Bratanović (61.Podlogar), Firer, Eterović.
Maribor: Handanović, Mertelj, Mevlja, Arghus, Viler (36 Trajkovski), Ibraimi, Dodlek, Filipović (46 Milec), Cvijanović (72 Berić), Smrekar, Tavares.
V peti minuti srečanja je za Mariborčani poizkušal Tavares, a je žoga zletela mimo vrat. Že pet minut kasneje pa obetavna akcija Knapov, Firer je prodrl po levi strani, poslal predložek v kazenski prostor kjer je po napaki Handanovića Eterović bil nekoliko prekratek in žogo poslal mimo mariborskih vrat. V uvodnih desetih minutah srečanja so bili nekoliko boljši Velenjčani, saj so si priigrali nekaj priložnosti, vendar so bili spet nezbrani pri zaključku akcij. V 16. minuti pa šok za Knape, Ibraimi je na levi strani »iz prve podal« v kazenski prostor Tavaresu, ki je iz zelo težkega položaja po tleh presenetil vratarja Rozmana in tako popeljal Mariborčane v vodstvo z 0:1. To je bil tudi prvi strel v okvir vrat Knapov. Vendar pa vodstvo Štajercev ni dolgo trajalo. Le nekaj minut kasneje so Velenjčani uprizorili zelo lepo timsko akcijo, na koncu je Bratanović v kazenskem prostoru z natančno žogo po tleh našel Kašnika, ki je zadel za izenačenje. Mariborska obramba je tokrat bila čisto izigrana. Po slabe pol ure, so Velenjčani znova zapretili. Z razdalje je odlično streljal Rajko Rotman, Handanović je s parado žogo odbil, le ta je prišla do Firerja, ki je poizkušal z lobom a nenatančno. Le par minut kasneje spet lepa akcija Knapov, Firer je iz leve strani podal nizko žogo v kazenski prostor, kjer je bil tesno pokriti Eterović, ki je žogo prepustil Bratanoviću, le ta pa je zatresel zunanji del mreže. Nato je sledila 39. minuta in poizkus Ibraimija, vendar je vratar Rozman bil na mestu. V 42. minuti je Eterović želel z natančnim strelom po tleh prelisičiti Handanovića, a je bil slednji na pravem mestu. Tri minute kasneje zelo lep prodor Firerja, vratar Handanović je bil že premagan, a je žoga za las zletela mimo vratnice. V prvem polčasu veliko priložnosti Knapov, ki ostajajo v zaključku akcij neučinkoviti. Mariborčani so tudi v 36. minuti opravili prvo menjavo, ko je iz igre odšel Mitja Viler, v igro pa je prišel Dejan Trajkovski.

Uvod drugega polčasa je pripadel Rudarju. Najprej zadetek po predložku, a se je Bubalović znašel v prepovedanem položaju. Le nekaj minut kasneje poizkus Bratanovića, Handanović posreduje z nogo, odbito žogo Bratanović z glavo pošilja v sredino kazenskega prostora, vendar brez sreče. V 53. minuti lep strel Radujka a tudi on je meril nenatančno. Nato pa 54. minuta, Bratanović je lepo našel Firerja v kazenskem prostoru, ki je iz obrata s strelom po tleh matiral nemočnega Handanovića. Po dobri uri igre, je Bubalović, po predložku iz kota na prvo vratnice, poizkusil z glavo in bi lahko kaj kmalu presenetil Handanovića. V 73. minuti prva resnejša priložnost Maribora, po predložku iz kota je po gneči v kazenskem prostoru iz neposredne bližine prišel do strela Arghus a je domači vratar Rozman odlično posredoval. Le nekaj minut kasneje je iz prostega strela poizkušal Martin Milec a je žoga zletela mimo vrat. Le minuto kasneje pa zadetek Eterovića. Firer je lepo podal na drugo stran kazenskega prostora, Handanović je vnovič »poletel v prazno«, Eteroviću pa ni bilo težko zadeti z glavo in povišati vodstvo Rudarja na 3:1. Nato pa v sodnikovem podaljšku poizkus Beriča, ki si je lepo pripravil priložnost in streljal iz obrata, a je Matjaž Rozman, z lepo parado, preprečil žogi pot v mrežo. In nato še en poizkus Ibraimija iz prostega strela, ki je streljal odlično, a je še enkrat več Rozman posredoval vrhunsko in žogo izbil v kot. Zaslužena zmaga Rudarja, ki je danes odigral vrhunsko tekmo, prikazal lepe, uigrane akcije in tako prekinil niz desetih zaporednih porazov proti Mariborčanom. Kot smo že omenili so se z včerajšnjo zmago Knapi povzpeli na šesto mesto.