Primorski derbi med Gorico in Taborom iz Sežane je bil odigran v Novi Gorici. Ob polčasu so sinje modri vodili z 2:0 in prednost zadržali do konca srečanja, dvoboj se je končal z rezultatom 2:1.

Domače je v vodstvo popeljal Goran Cvijanović, ki je v 24. minuti prejel podajo na desni strani kazenskega prostora gostov in neubranljivo sprožil v daljši vratarjev kot. Le pet minut kasneje se je prvega zadetka, tako kot Cvijanović, veselil Etien Velikonja, ki je zadel iz enajstih metrov. Goričani so ob polčasu vodili z dvema zadetkoma prednosti. V drugem polčasu sta si nasprotnika priigrala kar nekaj zrelih priložnosti za dosego zadetka. V zadnji minuti rednega dela je zaostanek znižal Dino Stančič, poizkusil je s strelom izven kazenskega prostora in zadel v levi zgirnji kot domačega vratarja.

Gorica si je priigrala drugo zmago v sezoni, kljub temu ostaja na zadnjem mestu. Sežanci bodo po današnji večerni tekmi ostali na vrhu prvenstvene lestvice.

ND Gorica – NK Tabor Sežana 2:0
Cvijanović 24’, Velikonja 29’ (11m); Stančič 90′

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…