Današnji četrtek je bil slab dan za predstavnike slovenskih klubov. Tako kot Celjani so tudi Domžalčani končali z nastopi v evropskih tekmovanjih. Domžalčani so evropsko pot brez danega zadetka končali že pri prvi oviri, ki se imenuje Astra Giurgiu. Romuni so bili tudi tokrat boljši tekmec, saj so doma slavili z 2:0 in bodo tekmovanje nadaljevali v drugem krogu kvalifikacij, kjer jih čaka ciprska Omonia iz Nikozije.

Liga Europa – povratna tekma 1. kroga kvalifikacij. Sodnik: Jaroslav Kozik.
Bukarešta: Nacionalni stadion, 1000 gledalcev.
ASTRA GIURGIU 2:0 DOMŽALE
Strelca: Dobrovoljc (50 ag), Bukari (62)

Astra: Lung, Youssef, Yahaya (71 Barboianu), Seto, Enache (66 Amorim), Budescu, Morais, Bukari (78 Ivanovski), Fatai, Muresan, Matel.
Domžale: Vidmar, Skubic, Dobrovoljc, Božović, G. Vuk (65 Parker), Gorenc Stanković, Majer (69 Požeg Vancaš), Janža, Gabrić, Kous (84 Pihler).

Domžalčani so kljub težavam, ko se je na ogrevanju poškodoval Denis Ljubović, zamenjal ga je Gaber Dobrovoljc, odločno krenili v tekmo. Božović je preigraval na desnem robu kazenskega prostora, vendar mu ni uspelo poslati predložka v kazenski prostor. Nato pa v 6. minuti huda napaka domače obrambe, katere pa gosti niso uspeli izkoristili. Romunski vratar je storil napako pri izbijanju žoge iz svojega kazenskega prostora. Na sredini jo je prestregel Majer, nemudoma podal do Gabrića, ki je s 25 metrov močno streljal, a je vratar Lung žogo uspešno zaustavil. Naslednje minute so pripadale domačinom. Dvakrat je z glavo neuspešno poskušal Fatai. V 15. minuti pa najlepša priložnost za goste. Domžalčani so odlično kombinirali na desni strani. Kous je s peto podal do Gabrića, ki je poslal odličen predložek na drugo vratnico. Tam je bil povsem sam Majer, ki je streljal s petih metrov, a je žogo z odlično obrambo odbil vratar Lung. V nadaljevanju akcije je do strela prišel še Janža, ki je močno sprožil z levega roba kazenskega prostora. Vratar Lung je žogo s težavo odbil v kot. V naslednji minuti je Astra krenila v hiter protinapad po desni strani. Budescu je potegnil do kazenskega prostora in podal v sredino. Z 18 metrov je nevarno streljal Yahaya, a se je v vratih Domžal izkazal Vidmar, ki je žogo odbil. V drugem delu so Romuni oblegali vrata Domžal, si priigrali precej priložnosti, vendar so bili pri zaključevanju akcij nenatančni. V 37. minuti lepa priložnost za domače. Astra je dolgo časa pletla mrežo okoli kazenskega prostora Domžal. Žoga je prišla do Matela, ki je s slabih 30 metrov močno sprožil proti vratom. Vratar Vidmar je s konicami prstom žogo odbil v kot. Po podaji s kota je žoga končala v gol avtu. Dve minuti kasneje so Domžalčani prišli do prostega strela na polovici Astre. Janža je odlično podal na drugo vratnico, kjer je za las zamudil Slobodan Vuk. Kmalu ob zaključku prvega polčasa pa je ukrajinski sodnik prvič posegel po kartonih. Z rumenim kartonom sta bila kaznovana Skubic zaradi ugovarjanja in Sato zaradi grobega prekrška nad Draškom Božovićem.

Drugi polčas se je za Domžalčane slabo začel. V 50. minuti je Alexandru Matel po desni strani pobegnil obrambi Domžal, poslal predložek pred vrata, kjer je z glavo žogo v gol nespretno preusmeril Gaber Dobrovoljc Astra je vnovič sprožila proti vratom Domžal, ki so v tem trenutku še vedno igrale z igralcem manj, saj je zaradi udarca v obraz zdravniško pomoč potreboval Gaber Dobrovoljc. V 55. minuti je bil Seto s 25 metrov nenatančen, saj je meril za las čez gol. Končni izid je sedem minut kasneje postavil Sadat Bukari. Njegov prvi poskus z glavo je vratar Nejc Vidmar vrhunsko obranil, vendar je Bukari nato odbito žogo s petih metrov poslal v prazno mrežo. Kmalu zatem je tempo igre padel. Domžalčani so se po prejetem drugem zadetku vdali in komaj čakali na konec tekme, Astra pa je bila zadovoljna z rezultatom. Po vstopu Vancaša Požega so se Domžalčani prebudili in iskali priložnost za vsaj častni zadetek. Najprej je v 83. minuti s 25 metrov odlično streljal v desni kot, a se je z obrambo izkazal vratar Lung. Nekaj minut pozneje je Gabrić na desni strani našel Parkerja, ki je poslal oster predložek po tleh. Na točki, ki označuje najstrožjo kazen je s prve straljal Požeg Vancaš, a se je vratar Lung izkazal z novo odlično obrambo. V sodnikovem podaljšku pa je Skubic še drugič porumenel in moral je zapustiti igrišče. Domačini so tekmo brez večjih težav pripeljali do konca in se prvič v svoji zgodovini uvrstili v drugi krog.