Domžalčani so pred začetkom spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenije odigrali še predzadnjo pripravljalno tekmo. V četrtek so v Domžalah gostili tretjeligaša Jezero Medvode in mu nasuli pet zadetkov. Prvi je mrežo gostov načel Dobrovoljc, po dvakrat pa sta zadela Jelar in Šišić.

Za nogometaši Domžal je šest tednov priprav na spomladanski del Prve lige Telekom Slovenije. Po deset dnevih v Italiji dvakratni državni prvaki od minulega tedna znova vadijo v domačem okolju. Kljub spremenljivemu vremenu so igralci opravili vse načrtovane obveznosti in so fizično blizu stoodstotne pripravljenosti. Danes je bila na sporedu pripravljalna tekma s tretjeligašem iz Medvode. Ker pa varovance trenerja Luke Elsnerja v soboto čaka zadnja prijateljska tekma, ki bo služila kot generalka pred nadaljevanjem prvenstva, zato je bilo v kadru dvakratnih slovenskih prvakov le 16 igralcev. Po pričakovanju je na zelenici prevladoval prvoligaš iz Domžal, ki je zapravil nekaj lepih priložnosti. Domžalčani so svojo premoč le kronali po dobre pol ure igre, ko je v 27. minuti po hitrem protinapadu zadel Dobrovoljc. Čez sedem minut je dvakratni državni prvak povišal na 2:0, ko je po podaji s kota Jelar s treh metrov žogo potisnil v prazno mrežo. Popolna ofenziva Domžal se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Zopet hiter protinapad. Aneff je v ogenj poslal Šišića, ki je preigral vratarja Bička in pospravil žogo v prazno mrežo. Čez osem minut je bilo že 4:0. Dobrovoljc je iz avta podal do Rudonje, ki je prodrl v kazenski prostor gostov. Pred vrati je podal na drugo stran, kjer je Šišić žogo poslal v prazno mrežo. V 79. minuti pa je odjeknila petarda v mreži nemočnega tretjeligaša iz Medvod. Jelar je na sredini igrišča preigral nekaj nasprotnih igralcev in s 25 metrov neubranljivo meril v desni kot gostujočih vrat. Domžalčani so zasluženo veselili zmage, ki bi bila po številno zapravljenih priložnosti lahko veliko višja.

DOMŽALE 5:0 JEZERO MEDVODE
Strelci: Dobrovoljc (27), Jelar (34, 79), Šišić (60, 68)

Domžale: Mulalić, Horić, Vancas Požeg, Vuk G., Gorenc Stanković, Jelar, Kovjenić, Aneff, Dobrovoljc, Gabrić, Kous. Igrali so še: Balažič, Šišić, Rems, Ožbolt, Rudonja. Trener: Luka Elsner