Dvoboj Olimpije in Domžal prav gotovo sodi med najboljših 90 minut prikazanih v letošnjem državnem prvenstvu. Napadalna igra obeh moštev je postregla s kar pol ducat zadetki in končnim veseljem zeleno-belih, ki so se veselili zmage z rezultatom 4:2.

A v taboru Ljubljančanov bi bržčas bili sila nejevoljni, če bi se tekma rezultatsko obrnila drugače, posebej ob dejstvu na dogodek iz sredine prvega polčasa, ko je Damir Skomina ob vodstvu Domžal z 0:2 razveljavil povsem regularen zadetek Stefana Savića. Skomina je zapiskal ob signalizaciji svojega pomočnika Davida Gabrovca. Tokrat so sicer odločali centimetri, a prepovedanega položaja napadalca Olimpije ni bilo, kar potrjuje tudi počasni posnetek. Dogodek sicer ni vplival na končni rezultat, saj so Ljubljančani le nekaj trenutkov kasneje izid vendarle znižali, do konca polčasa ga tudi poravnali ter nato z dvema zadetkoma v drugem delu preobrnili v svojo korist. Bi pa zadetek seveda nedvomno obveljal, v kolikor bi si sodniki na slovenskih prvoligaških zelenicah lahko pomagali z VAR-om.

Posnetek sporne situacije:

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…