Danes je na evropsko prizorišče stopila Olimpija, ki se na pripravljalnih tekmah in tudi na začetku nove sezone ni preveč izkazala, zato so Slovake pričakali nemirno. Po vseh težavah so se Ljubljančani le zbrali in z odlično predstavo premagali Žilino s 3:1 in si priigrali lepo prednost pred povratnim srečanjem na Slovaškem. Prvi zadetek je dosegel mladi napadalec Andraž Šporar, drugega zadetka se je veselil debitant Enis Đurković, ki je prišel iz Triglava, piko na i pa je postavil Srb Đorđe Ivelja.

Liga Europa – 1. tekma 2. kroga kvalifikacij. Sodnik: Kristo Tohver.
Ljubljana: Štožice, 1500 gledalcev.
OLIMPIJA 3 : 1 ŽILINA
Strelci: Šporar (19), Đurković (26), Ivelja (93); Škvarka (82)

Olimpija:  Džafić (K), Jović, Zarifović, Trifković, Đurković (od 46. Mitrović), Šporar (od 77. Valenčič), Ivelja, Delamea-Mlinar, Omladič, Bagarić in Zeba (od 73. Eteme). Trener: Andrej Razdrh.
Žilina: Dubravka, Hučko, Akakpo, Majtan, Pečovsky, Bello, Piaček (K), Pich, Mihalik (od 62. Guba), Paur (od 46. Škvarka) in Mabouka. Trener: Adrian Gula.

Nogometaši Olimpija so srečanje začeli bolj odločno, saj so akcije Slovakov zaustavljali že globoko na njihovi polovici. Prvi je v peti minuti s prostega strela zapretil Nik Omladič. Žilina pa je sedem minut kasneje, ko je na nasprotni strani s prostega strela nevarno streljal Jakub Paur. Olimpija je pred približno 1.500 gledalci povedla v 19. minuti, ko je zadel Andraž Šporar. Mladi ljubljanski napadalec je lepo preigraval ter si pripravil prostor na približno 20 metrih, nato pa z roba kazenskega strela natančno po tleh meril ob desni vratnici Martina Dubravka. Tri minute kasneje je razigrani Zajko Zeba za las zgrešil okvir vrat. Slovenski podprvaki so v 26. minuti vodili že z 2:0. Zajko Zeba je podal, z bližine pa je bil uspešen Enis Đurković, ki se je dobro znašel pred vrati. Napadalec, ki je prišel iz kranjskega Triglava, je dosegel prvi zadetek v zeleno-belem dresu. Najbolj vroče je bilo v 41. minuti, ko so zeleno-beli ostali brez Antonia Delamee, ki je dobil rdeč karton po prerivanju v kazenskem prostoru. Čez štiri minute pa je z le desetimi ostala tudi Žilina. Po prekršku nad Nikom Omladičem je drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho dobil Babatounde Bello.

Na začetku drugega polčasa je Andrej Razdrh namesto strelca drugega zadetka Đurkovića v igro poslal osrednjega branilca Nemanjo Mitrovića, ki je zaigral na položaju, kjer je bil pred tem Delamea. Menjavo je opravila tudi Žilina, ki je v 2. polčasu zaigrala bolj napadalno. V 3. minuti nadaljevanja je z glavo nevarno streljal Michal Škvarka. V 51. minuti pa je s 30 metrov pravo bombo sprožil Davor Bagarić, vendar se je Dobravka izkazal in žogo odbil v kot. Potem je sledila igra na sredini igrišča, nobena ekipa si ni uspela priigrati priložnosti vse do 81. minute, ko se je Nik Omladič otresel svojega čuvaja in natančno meril z roba kazenskega prostora, z obrambo se je zopet izkazal slovaški vratar. Le minuto pozneje je Žilina dosegla prvi zadetek. Po podaji z desne pred vrata je žoga prišla do Škvarke. Rezervist je udaril s prve in s približno 14 metrov zadel levi spodnji kot Džafićevih vrat. Proti koncu tekme je Olimpija pritiskala in iskala tretji zadetek. Za odlično popotnico na gostovanje je tik pred koncem z izjemno natančnim in močnim strelom s približno 20 metrov za končnih 3:1 zadel Ivelja in tako so se Ljubljančani veselili pomembne zmage ter lepe prednosti.

Sedaj Ljubljančane čaka v nedeljo težko gostovanje v Kopru, čez teden dni pa povratno srečanje 2. kroga kvalifikacij za Ligo Europa, kjer imajo lepo prednost s prve tekme in velike možnosti za uvrstitev v 3. krog evropskega tekmovanja.