Zadnji dvoboj 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije je bil odigran v Stožicah, Olimpija je prišla do nove zmage, tokrat so prekinili niz dveh zaporednih zmag Aluminija. Zeleno beli so slavili z rezultatom 3:0 in zadržali stik z vodilnim Mariborom.

Nogometaši Olimpije so povedli že zelo zgodaj, po prekršku nad Caimacovim, je v 5. minuti strel z bele točke izkoristil Đorđe Ivanović. Sedem minut kasneje so imeli gostje izjemno priložnost, a niso uspeli potisniti žoge v domača vrata. V 18. minuti nova priložnost za izenačenje, odlično pa je posrededoval Žiga Frelih. Naslednjo priložnost so imeli zeleno-beli, poizkus kapetana Mirala Samardžića je v 29. minuti odlično ubranil Luka Janžekovič. Tik pred odhodom v slačilnice je Ivanović zadel za vodstvo z 2:0, odlično ga je v napadu zaposlil Andres Vombergar.

V enajsti minuti drugega polčasa je še tretjič klonil gostujoči vratar, po podaji Erica Boakyea, je zadel Vombergar. V 65. minuti je nevarno zapretil Marko Maletić, znova pa je odlično posredoval Frelih. Do konca srečanaj sta trenerja precej spremenila zasedbi, rezultat iz 56. minute pa se ni spremenil. Na vrhu lestvice je precejšnja gneča, saj se kar štiri moštva nahajajo v razmiku štirih točk.

NK Olimpija – NK Aluminij 3:0