Nogometaši ljubljanske Olimpije tudi po tretji odigrani tekmi Prve lige Telekom Slovenije ostajajo pri popolnem točkovnem izkupičku. V Stožicah, ki so bile za razliko od obračuna s Chelseajem tokrat precej bolj prazne, so se zeleno-beli veselili zmage z 2:0. Tako kot v uvodnih dveh krogih, sta se tudi tokrat med strelce vpisala Aleksandar Rodić in Nik Omladič, ki sta s tem prevzela tudi vodstvo na ligaški lestvici strelcev.

Obračun v pred maloštevilnimi gledalci v Ljubljani, saj navijaška skupina Green Dragons zaradi nestrinjanja s klubsko upravo še naprej bojkotira domače tekme, so zelo agresivno vstopili gostje iz Velenja. Le-ti so že v 6. minuti storili usodno napako; obramba Rudarja je po odbiti žogi v kazenskem prostoru pozabila na izkušenega napadalca Aleksandra Rodića, ki je z desetih metrov uspešno premagal gostujočega vratarja Rozmana. Knapi so po prejetem zadetku krenili v lov za izenačujočim zadetkom. še najbližje temu je bil Dragan Jelić v 15. minuti, ko je stresel prečko. V 22. minuti pa je lepo priložnost zapravil novopečeni reprezentan Ivan Firer, vendar je njegov strel zletel mimo vrat. Čez dobre pol ure bi lahko Olimpija povišala vodstvo, saj je Filip Valenčič, ki je že premagal Rozmana, zadel le vratnico. Do konca polčasa se izid ni spremenil, saj je igra večinoma potekala na sredini igrišča.

V drugem polčasu je bilo dogajanje na zelenici mirno, obe ekipi sta sprožili nekaj nenevarnih strelov. Že v 50. minuti bi lahko Ljubljančani vodili že z 2:0, vendar je po ob strelu Šporarja, po podaji s kota, gostujoči vratar Rozman odlično posredoval. Odločilni trenutek tekme, ki je v veliki meri že prevesil tehtnico na stran gostiteljev, se je zgodil v 78. minuti, ko je mladi velenjski branilec Alen Bukšek podrl hitronogega Šporarja. Glavni sodnik Kajtazović je bil prepričan, da je bil mladi Velenjčan zadnji mož v obrambi, zato mu je pokazal neposredni rdeči karton. A več ali manj je jasno, da je sodnik Nejc Kajtazović storil napako, saj mladi Bukšek ob Ivanu Knezoviću ni bil zadnji mož velenjske obrambe, zato bi moral namesto rdečega prejeti rumeni karton. Prosti strel iz kakšnih 20 metrov je odlično izvedel Nik Omladič in povišal vodstvo zeleno-belih ter še tretjič v letošnji sezoni zadel mojstrsko zadel s prostega strela. Medtem je bil izključen tudi trener Jernej Javornik, ki je v jezi proti četrtemu sodniku Mateju Jugu brcnil plastenko. Zmaga Olimpije bi bila lahko še višja, saj je v 83. minuti rezervist Miran Burgić sam prišel pred Rozmanom, ki pa je odlično posredoval, tako da je ostalo pri izidu 2:0 in Ljubljančani so se veselili nove zmage.

Ljubljanska Olimpija bo poskušala niz neporaženosti nadaljevati tudi v naslednjem krogu, ko bo doma gostila Gorico, velenjski Rudar pa bo doma pričakal novomeško Krko.