Ljubljanska Olimpija je proti Rudarju lovila dvajseto zmago v sezoni, zeleno-beli so delo opravili z odliko.

Zmaji so povedli že v prvi minuti srečanja, natančneje v 37. sekundi, ko sta gostujočo obrambo izigrala Stefan Savić in Ante Vukušić. Najboljši strelec je gostujočega vratarja ugnal brez težav. Že v naslednjem napdau je imel Damjan Trifković priložnost za dosego zadetka, a je meril preko vrat. Olimpija se ni ustavila in v 17. minuti zadeva Luka Menalo, na desni strani ga je našel Vukušić. Nato je na sceno znova stopil najboljši strelec lige, za 3:0 je zadel v 35. minuti, v kazenskem prostoru je prejel podajo Cekicija, Radan je prvi poizkus ubranil, v drugem poizkusu pa je bil gostujoči vratar le premagan. Izid polčasa je Vukušić postavil v 40. minuti, Menalo je poslal visoko žogo v kazenskem prostoru, z glavo pa je natančno meril Vukušić.

Že v 14. sekundi nadaljevanja četrti zadetek Vukušića in vodstvo Olimpije s 5:0. Nogometaši Olimpije so vršili visok pritisk na obrambo gostov in dočakali napako knapov, priložnost za zadetek je brez težav izkoristil Vukušić. V 62. minuti je Menalo prejel podajo na drugi vratnici, a je iz bližine zadel le vratnico. V 69. minuti srečanja se je izkazal Matej Radan, ki je Romanu Bezjaku ubranil strel z bele točke. V zaključni fazi srečanja so nekaj priložnosti imeli tudi gostje, a Vidmarja niso uspeli ugnati. Olimpija je z dvajseto zmago v sezoni znova pri štirih točkah prednosti pred Celjani, medtem ko Maribor zaostaja sedem točk.

NK Olimpija – NK Rudar Velenje 5:0