Derbi dvanajstega kroga Prve lige Telekom Slovenije ni dal zmagovalca. Domžalčani in Ljubljančani so se pred 2500 gledalci, ki so predvsem v drugem polčasu videli zanimivo predstavo, razšli brez zmagovalca, z izidom 1:1. Zmaji so povedli v 38. minuti, ko je po akciji Ezekiela Hentyja v polno še osmič v sezoni meril Andraž Šporar, domači pa so izenačili v 66. minuti, ko je po strelu Darka Zeca žogo preusmeril Dejan Kelhar. Čeprav so gostje zadnjih dvajset minut odigrali brez izključenega Nemanje Mitrovića, obračun ni ponudil novih zadetkov.

Kot je bilo v navadi že do sedaj, je derbi Ljubljanske kotline postregel s trdo, pravo ligaško tekmo, kakršnih smo vajeni v kakšnih boljših ligah. Pričakovati je bilo, da gledalci, ki so se danes ob Kamniški Bistrici zbrali v lepem številu, ne bodo uživali v lepoti. In natanko to se je tudi zgodilo. Varovanci Luke Elsnerje so znani po tem, da nasprotnikom ne pustijo veliko priložnosti za dosego zadetka, zmaji pa so bili premalo agresivni in so to borbeni Domžalčani izkoristili ter tako še drugič v tej sezoni iz obračuna z Ljubljančani odšli brez praske. Po zmagi v prestolnici so tokrat remizirali. Če smo malo klišejski, lahko zapišemo, da se je igra odvijala med obema kazenskima prostoroma ter da napadalci niso imeli veliko dela. Olimpija je bila, kot je to v letošnji sezoni že v navadi, rahlo boljši nasprotnik. Predvsem je imela žogo več v svojih nogah, a jim je manjkala zadnja podaja, kot se radi izrazijo trenerji. Danes je bilo težko predvsem gostujočemu trenerju Pušniku, kar se je videlo v izraziti živčnosti, ki bi skoraj pripeljala do nove izključitve.  Morda je marsikdo v današnjem poznem popoldnevu mislil, da se odsotnost Kronavetra ne bo poznala, a se je videlo, da Mariborčan v ekipo Olimpije prinese prepotrebno mirnost in predvsem natančnost v podajah. Zmaji so prvi polčas zaključili na najlepši možni način. V delu, ki ni postregel z ogromno priložnostmi, je bil zadetek zadetek gostujočega kapetana Andraža Šporarja praktično edina omembe vredna priložnost. Šporar se je v kazenskem prostoru lepo odkril ter zadel z glavo, a je glavnino gola vseeno treba pripisati Hentyju. Hitronogi Nigerijec je na levi strani igrišča naredil prepih v domžalski obrambi in lepo podal v petmetrski prostor, Šporar pa je z osmim zadetkom sam na prvem mestu ligaške lestvice strelcev.

Ker je Domžalam izjemno težko zabiti gol se je zdelo, da so Ljubljančani že opravili levji delež na poti do devete zmage, a so gostje delali račun brez krčmarja, če smo natančnejši, brez Darka Zeca, ki je zadel z medvedjo uslugo gostujočega branilca Dejana Kelharja. Domžalčani so izenačili po nenevarni akciji, ko je strel Zeca v gol nenamerno preusmeril Dejan Kelhar in poskrbel za nepopisno veselje na tribuni domžalskega Športnega parka. Očitno na obračunih med Domžalčani in Ljubljančani ne gre brez hude krvi. Za novo razburjenje je poskrbel Nemanja Mitrović, ki je brez razloga nešportno odreagiral ter si zasluženo prislužil predčasno pot pod prho. Zeleno-beli so se z igralcem manj pričakovano povlekli povsem na svojo polovico ter pobudo prepustili domačim, ki bi kaj lahko povsem preobrnili rezultat in zmagali, a se je na golu izkazal Aleksander Šeliga, čeprav je po izključitvi Mitrovića klonil še enkrat, a sodnik Žganec zadetka ni priznal, za nameček pa je Majerju pokazal rumeni karton.

Tako se je današnji derbi kola končal z delitvijo točk. V zadnjem krogu pred oktobrskim reprezentančnim premorom bodo zmaji v Stožicah gostili novince iz Krškega, Domžalčani pa bodo gostovali v Velenju na Mestnem stadionu ob jezeru.

Naloži več novic od Gašper Krvina

Domžalčani do pomembnih točk

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…