Vijoličasti so na pripravah v Beleku odigrali že tretjo pripravljalno srečanje. Po porazu s 3:0 proti Lech Poznanu in zmagi proti Vojvodini s 3:2, so tokrat izgubili še proti dunajskemu Rapidu.

Mariborčani tudi tokrat niso prepričali z igro, Avstrijce pa je v vodstvo že 16. minuti popeljal Kitagawa. Varovanci Darka Milaniča so se do konca tekme trudili izid izenačiti, a jim ni to uspelo, končni izid 0:2 pa je v 82. minuti postavil Fountas.

Milanič tudi tokrat ni mogel računati na poškodovane Handanovića, Miheliča, Tavaresa, Mešanovića, Kolmaniča in Klinarja, preventivno pa je dvoboj izpustil tudi Požeg Vancaš.