Nogometaši Mure so na krilih Matica Maruška in Damjana Boharja zasluženo slavili pomembno zmago v borbi za obstanek v prvi ligi, Kranjčane so premagali z rezultatom 2:0. Po tej zmagi v Kranju in po porazu Aluminija so si črno-beli na igrišču priigrali neulovljive štiri točke prednosti pred zadnjeuvrščenim Aluminijem in dodatne kvalifikacije za prvo ligo samo v primeru, če dobijo licenco. Triglav pa je po današnjem porazu zdrsnil na sedmo mesto, namreč prehitel ga je Rudar, ki je presenetljivo, visoko s 3 :1 doma premagal državne prvake Maribor.

Prva Liga Telekom Slovenije – 35. krog. Glavni sodnik: Dejan Balažič.
Kranj: Športni center Kranj, 400 gledalcev.

TRIGLAV 0 : 2 MURA 05
Strelci: Maruško (38), Bohar (85)

Triglav: Darjan Curanovič, Edvin Zolič, Tilen Klemenčič, Matic Sever, Anže Jelar (45 Matej Poplatnik), Enis Đurkovič, Alen Krcič (75 Dragan Ovčina), Aleš Poplatnik (55 Blaž Šujica), Jalen Pokorn, Petar Stojnič, Davor Bubanja. Trener: Dušan Kosić.
Mura: Filip Drakovič, Aleš Majer, Damjan Bohar (86 Dejan Kurbus), Rajko Rep, Arpad Vaš, Jure Travner, Vedran Vinko, Mitja Mörec, Alen Ploj (72 Mario Sačer), Darko Atanasov, Matic Maruško. Trener: Ante Šimundža.

Kranjski strateg Dušan Kosić je že pred tekmo dejal, da ima današnji nasprotnik Mura izjemno kakovostno moštvo. To se je tudi potrdilo na igrišču, saj so z dvema zadetkoma zasluženo slavili gostje iz Prekmurja. Po prestani kazni zaradi nešportnega obnašanja sta se v kranjsko ekipo vrnila Vlado Šmit in Enis Đurković. Trener Dušan Kosič pa ne bo mogel računati na poškodovanega prvega vratarja Žana Pelka, Lamin Diallo in Matic Šušteršič pa sta s sezono že prej zaključila. V nasprotnem tabotu pa bo trener Ante Šimundža pogrešal hrvašaka vezista Marka Šimića in Josipa Mlinarića.

V prelepem sončnem vremenu obe ekipi v Kranju v prve pol ure gledalcem nista ponudili veliko užitkov, saj je igra je potekala bolj ali manj na sredini igrišča in želeli prikazati kombinatorno igro kratkih podaj, oba vratarja nista imela kaj prida dela, saj strelov proti golu praktično ni bilo. Mreži sta mirovali vse do zadnjega dela prvega polčasa, ko so črno-beli prevzeli pobudo na terenu in bili vedno bolj nevarni za vrata Darjana Curanoviča. V 34. minuti je bilo malce bolj vroče pred domačimi vrati, ko je Darjan Curanović dvakrat uspešno posredoval po akciji Vedrana Vinka in Alena Ploja. V 38. minuti pa so gosti povedli. Prekmurski napadalec Matic Maruško spustil v sprint proti domačim vratom, s pravim slalomom preigral celotno nasprotno obrambo, na koncu uspešno preigral še Darjana Curanovića in žogo poslal v domačo mrežo.Polčas se je tako zaključil z minimalnim vodstvom gostujoče ekipe.

Tudi začetek drugega dela je minil v znamenju nevarnejših poskusov gostov, v 50. minuti, ko je iz neposredne bližine po podaji iz kota streljal Mitja Mörec, a zgrešil cilj. V 60. in 66. minuti je dvakrat poskusil Vinko, vendar ne dovolj natančno. V 79. minuti je dobro sprožil še Rajko Rep, Curanović pa je bil na mestu. Triglavani pa nikakor niso mogli igro kratkih podaj pretvoriti v zrelo priložnost za zadetek. Vse do 62. minute, ko je do strela z desnega roba kazenskega prostora močno poskusil rezervist Blaž Šujica, a žoge ni zadel po svojih željah. V nadaljevanju tekme je Triglav želel doseči vsaj izenačujoči zadetek, a je bilo v njihovi igri preprosto preveč nezbranosti in predvsem napak, posledice le-teh so bile nepotrebno izgubljene žoge na sredini terena. Eno izmed izgubljenih žog na desni strani Gorenjcev so izkoristili Muraši po podaji Vedrana Vinka je vodstvo črno-belih povišal Damjan Bohar pet minut pred iztekom igralnega časa. Po tekmi so se Muraši zasluženo veselili zmage.

Mura 05 je na zadnjih štirih tekmah osvojila kar 10 točk in s tem na zadnje mesto ter neposredno v drugo ligo potistnila Aluminij. Vseeno pa ostaja veliko vprašanje, kje bo Mura igrala drugo leto? V prvi, drugi ali celo v peti ligi? Kakšna bo usoda še enega prekmurskega kluba, bo kmalu jasno. Če bodo prejeli licenco, pa jih še čaka kvalifikacijski dvoboj za obstanek v Prvi ligi z drugouvrščenim klubom druge lige (Dob ali Krka). Še pred tem pa bodo v Fazaneriji igrali zadnjo tekmo sezone z Domžalami. Triglav pa za zaključek uspešne sezone čaka težko gostovanje pri Olimpiji v Ljubljani.

Avtorica: Aljaska