Na obračunu devetega kola v Prvi ligi Telekom Slovenija je na Fazaneriji pri Muri gostovalo moštvo Maribora. Tekma, z začetkom ob 17:30, je bila ena tistih, z velikim vložkom. Tako Mura, kot tudi Maribor, bi se v primeru zmage povzpela na sam vrh prvenstvene razpredelnice. Srečanje so podjetneje odprli Štajerci, ki so prevladovali v posesti in si pripravljali priložnosti, a kljub relativni prevladi na zelenici do stoodstotne priložnosti za zadetek niso prišli. Muraši so na drugi strani prežali na protinapade in taktiko trenerja Anteja Šimundže kronali z zadetkom v 22. minuti. Po predložku Luke Bobičanca je iz neugodnega položaja z glavo svoj četrti zadetek sezone dosegel Nino Kouter. Priložnost za povišanje vodstvo so črno-beli imeli po pol ure igre. Neposrečeno vračanje žoge Martina Milca proti vratarju Ažbetu Jugu je prestregel Kevin Žižek, ki pa je s strelom zatresel zgolj vratnico.

V drugem delu obračuna je strateg vijoličastih Mauro Camoranesi moštvo skušal prevetriti z vstopom Marcosa Tavaresa in Jana Mlakarja v 67. minuti, deset minut kasneje pa še z Amirjem Derviševičem in Grego Bajdeta. Medtem so pri Prekmurih v igro s klopi vstopili Andrija Filipović, Kai Cipot ter Marko Brkić, v izdihljajih srečanja pa še Jure Travner. Gostje so iskali zadetek za prikljuek in še tretjo zaporedno zmago nad prekmurskim prvoligašem, a so domačini s taktično zrelo in organizirano igro uspeli ustaviti napade Maribora, svoje priložnosti pa iskali iz protinapadov. Zadnji žebelj v krsto podprvakov iz pretekle sezone je v 88. minuti z zadetkom iz bele točke zabil Luka Bobičanec. Amir Dervišević je v kazensekm prostoru s hrbta podrl Cipota, po tem ko se je ta znašel v odlični priložnosti po napaki Špira Perilića, glavnemu delilcu pravice Periću pa ni preostalo druga, kot da dosodi enajstmetrovko, Derviševića pa pošlje pod predčasno prho.

Mura – Maribor 2:0 (1:0)

Strelci: Kouter, Bobičanec