V Športnem parku Nova Gorica smo spremljali 98. ligaški obračun Gorice in Maribora, ki se je končal z zmago vijoličastih s 4:0. Srečanje, ki je minilo v znamenju močnih nalivov, so gostje s Štajerske odprli z zadetkom Nemanje Mitrovića v 16. minuti. Osrednji branilec, ki je dobro strelsko formo nakazal že na tekmi proti San Marinu med zadnjo reprezentančno akcijo, je z glavo zatresel mrežo domačinov po podaji Roka Kronavetra iz kota. Preostanek prvega polčasa je minil v prevladi Mariborčanov, ki pa so streljali s praznimi naboji. Semafor z rezultatom v Novi Gorici je tako po 45 minutah kazal rezultat 0:1.

Ritem igre se po odmoru ni spremenil. Še naprej so bili nevarnejši nogometaši iz mesta ob Dravi, ki so svojo prednost podvojili v 62. minuti po zadetku Rudija Požega Vancaša. v 75. minuti je vratar vrtnic, Darko Marjanović, v svojem šestnajstmeterskem prostoru podrl Jasmina Mešanovića, strel iz bele točke pa je realiziral Rok Kronaveter. Končni izzid tekme je v 84. minuti postavil Denis Klinar, ki je z glavo zadel po podaji Požega Vancaša.

Gorica – Maribor 0:4 (0:1)

Strelci: Matrović, Požeg Vancaš, Kronaveter, Klinar

Naloži več novic od Florijan Ropert

Med Koprom in Celjem nadaljevanje niza remijev?

Aktualni državni nogoemtni prvaki iz Celja se odpravljajo na Primorsko, kjer jih bo gostil…