V Športnem parku Nova Gorica smo spremljali 98. ligaški obračun Gorice in Maribora, ki se je končal z zmago vijoličastih s 4:0. Srečanje, ki je minilo v znamenju močnih nalivov, so gostje s Štajerske odprli z zadetkom Nemanje Mitrovića v 16. minuti. Osrednji branilec, ki je dobro strelsko formo nakazal že na tekmi proti San Marinu med zadnjo reprezentančno akcijo, je z glavo zatresel mrežo domačinov po podaji Roka Kronavetra iz kota. Preostanek prvega polčasa je minil v prevladi Mariborčanov, ki pa so streljali s praznimi naboji. Semafor z rezultatom v Novi Gorici je tako po 45 minutah kazal rezultat 0:1.

Ritem igre se po odmoru ni spremenil. Še naprej so bili nevarnejši nogometaši iz mesta ob Dravi, ki so svojo prednost podvojili v 62. minuti po zadetku Rudija Požega Vancaša. v 75. minuti je vratar vrtnic, Darko Marjanović, v svojem šestnajstmeterskem prostoru podrl Jasmina Mešanovića, strel iz bele točke pa je realiziral Rok Kronaveter. Končni izzid tekme je v 84. minuti postavil Denis Klinar, ki je z glavo zadel po podaji Požega Vancaša.

Gorica – Maribor 0:4 (0:1)

Strelci: Matrović, Požeg Vancaš, Kronaveter, Klinar