Maribor je svojo peto gostovanje v sklopu skupinskega dela v evropskih tekmovanjih začel v veliko bolj strnjeni in zaprti formaciji, Darko Milanič se je odločil zaigrati s kar tremi centralnimi branilci. Taktika edinega slovenskega predstavnika v Evropi se je očitno dobro obrestovala, v prvi polovici prvega dela si domači niso ustvarili izrazite priložnosti, največ preglavic pa jim je povzročal Oxlade-Chamberlain. Po pol uri igre pa se je izkazal tudi Handanović, izjemno je ubranil strel Firminha ter ga preusmeril v prečnik in tako se je Maribor čudežno obranil ter preprečil zadetek domačinov. Mariborčani niso imeli pretirano žogo v svojih nogah, izjemni pritisk domačih pa jim je preprečil tudi kreiranje napadov, domači vratar Karius je bil v prvem delu praktično brez dela. Gostujoči bunker je zadržal vse nalete ˝Reds-ov˝ in ekipi sta na odmor odšli poravnani.

Drugi polčas pa se ni začel tako bleščeče za Maribor kot je potekal prvi, Salah je že v 4.minuti nadaljevanja poskrbel za pričakovano in zasluženo vodstvo Liverpool, ki je končno prebil čvrsto obrambo vijoličastih. Že v 52.minuti pa so imeli domači še najstrožjo kazen (prekršek Rajčeviča nad Firminhom), toda razpoloženi Handanovič je uspel prebrati namero Milnerja ter preprečil povišanje vodstva. Prva resna grožnja pa je prišla tudi s strani slovenskega predstavnika, Bohar je prodrl po levi strani, Mešanović pa ni uspel premagati Kariusa, domača obramba je akcija izbila v kot. Povišanje vodstva pa je prišlo v 64.minuti, ko je po lepi kombinaciji z Milnerjem zadel Can. V drugem polčasu pa so se prebudili tudi nogometaši Maribora, Milec je do dobra ogrel Kariusa v 68.minuti, toda strel ni bil dovolj močan in natančen za znižanje rezultata na Anfieldu. Ob koncu srečanja pa je na 3:0 povišal rezervist Sturridge ter poskrbel da je Liverpool zasedel prvo mesto v skupini E.