[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=779]

V 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije je zadnjeuvrščeni Triglav kar s 5:2 razbil ljubljansko Olimpijo. Pri domačih sta po dvakrat zadela Palibrk in Redžić, prvi zadetek v članski vrsti pa je dosegel mladi Udovič. Pri gostih pa sta zadela Valenčič in Corn, ki je dosegel najlepši zadetek na tekmi. Kranjčani so se veselili šeste zmage v tej sezoni in za Krko zaostajajo zgolj za točko, Ljubljančani pa so pod vodstvom Darka Karapetrovića izgubili že drugo zaporedno tekmo proti ekipi z dna prvenstvene lestvice.

V Kranju sta se pomerila Triglav in Olimpija, ki sta v spomladanskem delu zbrala najmanj točk. Zmago in tri točke nujno potrebujejo Kranjčani, če želijo do konca sezone zbrati dovolj točk za obstanek v ligi, Ljubljančani pa si poraza proti zadnjeuvrščenem Triglavu prav gotovo ne želijo, saj bi to še dodatno pokvarilo vzdušje v ekipi. Domači trener Siniša Brkič je na omenjenem obračunu pogrešal dva ključna igralca. Zaradi kazni sta manjkala Krcić in Diallo. Na strani Olimpije pa so poleg dolgega seznama poškodovanih igralcev kaznovani še Fink, Jović in Vukćević. V kader se je po poškodbi vrnil Enis Đurkovič, ki je še lani branil barve Triglava.

V prvi polčas so bolje krenili domači nogometaši, ki so povedli že v sedmi minuti, ko je po globinski podaji Luke Majcna pravočasno stekel Uroš Palibrk in dosegel svoj prvi zadetek iz igre v letošnji sezoni. Le dve minuti kasneje je Blaž Poljanec streljal iz neposredne bližine, a je žoga končala preko gola, nato pa je bila blizu zadetka tudi Olimpija, a je bil Nik Omladič malce prekratek po dobri podaji Nika Kapuna. Kmalu zatem je streljal razpoloženi Uroš Palibrk, a mimo vrat. Spet ga je zaposlil Majcen, a je bil strel Palibrka izpred kazenskega prostora tokrat precej manj natančen. V 23. minuti je poskusil Nik Omladič, a je Curanovič žogo zlahka ujel. Po dobre pol ure igre so navijači Green Dragons, razočarani nad predstavo svojih ljubljencev, zapustili tribuno. V 31. minuti je po odlični podaji Matije Škarabota, ki je poslal podajo čez praktično celo igrišče, Filip Valenčič zgrešil veliko priložnost za izenačenje, odkupil pa se je že štiri minute kasneje, ko je izkoristil napako domačega vratarja Darjana Curanovića in zadel za 1:1. V končnici prvega polčasa pa so varovanci trenerja Siniše Brkića v vsega štirih minutah dosegli dva zadetka. Najprej je Gašper Udovič v gneči z diagonalnim strelom premagal Šeligo in se veselil prvenca v članski konkurenci. Nato pa se je tik pred koncem prvega polčasa med strelce vpisal še Ajdin Redžić, ki je po strelu Majcna z glavo iz neposredne bližine Šeliga izbil s skrajnimi močni, na žogo pa je prežal Redžič in jo potisnil v ljubljansko mrežo.

Nič kaj bolje se ni godilo Olimpiji v drugem polčasu, ki je že takoj po izvedeni sredini storila veliko napako na sredini, do žoge je povsem sam prišel Uroš Palibrk in še drugič na tekmi premagal Šeligo. Kranjčani so se po visokem vodstvu s 4:1 umaknili v obrambi in dobre pol ure so na zelenici prevladovali zeleno-beli, ki nekako še pridejo do kazenskega prostora, kjer pa jim zmanjka idej. V tem času so gostje dvakrat zatresli okvir vrat. Najprej je v 49. minuti Miroljub Kostić zadel prečko, potem pa še v 61. minuti Dejan Djermanović nastreljal okvir domačih vrat. Isti igralec je zapretil v 72. minuti, vendar je bil dovolj oviran, da bi bolje zaključil. V 75. minuti pa so gledalci videli najlepši zadetek na tekmi. Pravi evrogol je zabil mladinec Jaka Corn, ki je s 30 metrov žogo zabil pod prečko. tri minute pred koncem tekme pa je v ljubljanski mreži odjeknila petarda. Z desne strani je natančno meril Ajdin Redžić in potrdil visoko zmago Triglava s kar 5:2. Kranjčani so z zadnjo zmago še vedno na zadnjem mestu in bo do konca bila boj s Krko za obstanek v ligi. Ljubljančani pa so po porazu v Kranju najslabša ekipa spomladanskega dela prvenstva, v katerem so doslej osvojili vsega deset točk.

Triglav bo v prihodnjem krogu v torek, 13. maja, gostoval v Mariboru, ki potrebuje le točko za potrditev novega naslova državnih prvakov, razglašena Olimpija, ki samo čaka na konec sezone, pa bo gostila Gorico.