Nogometašem Luke Koper ni uspelo, uvrstitev v tretji krog kvalifikacij Evropske lige je splavala po vodi, saj so nogometaši Nefčija nadoknadili zaostanek in se z zmago z 2:0 uvrstili v nadaljevanje tekmovanja, kjer jih čaka spopad z gruzijsko Chikhuro, ki je po izvajanju enajstmetrovk izločila turški Bursaspor. Azerbajdžansko moštvo je sicer prevladovalo večji del srečanja in imelo posest žoge krepko na svoji strani, a so tudi Koprčani, ki so po izključitvi Štromajerja 40 minut igrali z igralcem manj, zapravili nekaj lepih priložnosti. Gostje so povedli v 21. minuti, ko je imel Seyidov preveč prostora, zadetek za napredovanje pa je šest minut pred koncem tekme po podaji s kota dosegel Cardoso.

Evropska liga – druga tekma drugega kroga kvalifikacij. Sodnik: Benoit Millot.
Koper: Bonifika, 1200 gledalcev.
LUKA KOPER 0:2 NEFČI BAKU
Seyidov (21′), Cardoso (84′)

Menjave
Luka Koper: Pučko – Blažič (63′), Gregorič – Črnigoj (70′), Lotrič – Hadžić (89′)
Nefči Baku: Gurbanov – Bertucci (68′), Masimov – Abdullayev (72′), Badalov – Nfor (94′)
Štromajer je bil izključen v 51. minuti.*

LUKA KOPER
[team1]

NEFČI BAKU
[team2]

Začetne minute na zelenici Bonifike so prinesle uvodno otipavanje, ki ni privedlo do resnejših priložnosti. Gostje so imeli rahlo pobudo, nakar so dvakrat nevarno zapretili v 16. in 18. minuti. Najprej je z dobrih 23 metrov sprožil Abdullayev, žoga se je od desne vratnice odbila v glavo Radoševića, a je slednji s skrajnimi močmi odbil v kot. Dve minuti zatem je po nevarnem predložku z glavo streljal še Nfor, ki je Blažiču ušel za korak ali dva, a je bil Radošević na pravem mestu. Gostje so premoč kronali v 21. minuti, ko je imel Seyidov veliko prostora na sredini igrišča. Po prodoru je z 20 metrov sprožil v desni kot koprskih vrat, Radošević ni najbolje posredoval in Nefči je povedel. Koper je proti vratom gostov prvič sprožil v 23. minuti, a je Blažič po prostem strelu z velike razdalje meril mimo desne vratnice. Seyidov je tri minute po zadetku znova skušal izkoristiti višek prostora na polovici Kopra in po podobni akciji kot ob zadetku streljal z dobrih 22 metrov, a meril preveč po sredini, Radošević pa je žogo odbil v kot, po katerem je nevarnost pred golom razčistil Hadžić. Koprčani so bili blizu izenačenja v 31. minuti, ko je mladi Črnigoj streljal s črte kazenskega prostora, Žoga je po dotiku enega od gostujočih branilcev skorajda presenetila vratarja Stamenkovića, ki jo je s skrajnimi močmi odbil mimo leve vratnice. Nato vse do 41. minuti priložnosti ni bilo, je pa zato štiri minute pred koncem prvega polčasa zapretil Wobay, ki je z desne strani igrišča ob gol-avt črti nevarno prodrl v kazenski prostor, streljal s težkega položaja, Radošević pa je strel tudi tokrat preusmeril v kot. Prav omenjeni Wobay je bil v zaključku prvega polčasa najaktivnejši mož na igrišču, saj je z novim strelom poizkušal tudi dve minuti kasneje, ko je Ivetić zamudil pri postavljanju ofsajd zanke, gostujoči napadalec pa na srečo ni sprejel darila, saj je Radošević odbil v novi kot, po katerem pa nevarnosti za domača vrata ni bilo.

Drugi polčas so s priložnostjo odprli Koprčani, Galešić je izvedel avt z leve strani igrišča, vrgel žogo vse do bližnje vratnice, kjer je žogo nerodno ulovil vratar Stamenković in jo s precej težavami ukrotil še pred golovo črto. Nato pa ena spornejših odločitev na današnji tekmi, Štromajer je na sredini igrišča storil prekršek nad Yunuszadejem, francoski sodnik Millot pa je koprskemu napadalcu, ki si je ob prekršku poškodoval tudi koleno, v 51. minuti pokazal še drugi rumeni karton in ga poslal pod predčasno prho. Azerbajdžanci so zapretili v naslednji akciji po nadaljevanju igre, po podaji z desne strani je preko vrat sprožil Caue. Koprčani so imeli po uri igre lepo priložnost za izenačenje, potem ko je Črnigoj na polovici gostov prestregel podajo Cardoza, zaposlil Galešića, ki je streljal z roba kazenskega prostora, a je bil Stamenković tokrat dovolj priseben in pozoren. Domači strateg Vanoli se je v 63. minuti odločil za spremembo postavitve in zaigral s štirimi nogometaši v zadnji liniji, namesto branilca Blažiča pa v igro poslal hitronogega napadalca Pučka, ki se je po vsega nekaj priložnostih znašel v priložnosti, a je Stamenković pravočasno krenil iz vrat. Koprčani so vmes za nekaj minut prevzeli pobudo, nato pa so dvakrat znova zapretili gostje. V 75. minuti je streljal Flavinho, a je Radošević strel odbil, medtem ko je bil strel Wobaya dve minuti kasneje za koprskega čuvaja mreže lahek zalogaj. V 79. minuti je po nedosojenem prekršku nad Pučkom zavrela kri na sredini igrišča, sodnik Millot je petelinoma Galešiću in Ramosu pokazal rumeni karton, enega od azerbajdžanskih pomočnikov pa poslal z igrišča. Nefči je koprski odprl drugič strl v 84. minuti, ko je Flavinho podal iz kota, Palčič se je pred golom boril z Nforjem in žogo izbil na nogo Cardosa, ki je po diagonalnem strelu zadel v levi kot domačega gola. Koprčani so imeli v 88. minuti lepo priložnost za znižanje zaostanka, a se Pučko, ki je ušel gostujoči obrambi, v kazenskem prostoru ni najbolje znašel. Prav Pučko je imel v peti minuti dodatka novo priložnost za podaljšek, a je po strelu z leve polovice kazenskega prostora, Stamenković s konicami prstov odbil preko gola, kar pa je bila tudi zadnja priložnost na tekmi.