[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=102]

Goričani so proti Olimpiji dosegli svojo prvo zmago na domačem igrišču v tej sezoni. Odločilno prednost so si priigrali že v prve pol ure tekme. Ampak pojdimo lepo po vrsti. V Športni park je Olimpija privabila okrog 600 privržencev domačega kluba, iz Ljubljane pa je pripotovala tudi skupina Green Dragonsov. V postavo Gorice so se po slabi predstavi v Kopru vrnili domači igralci. Tako sta od prve minute zaigrala branilca Alen Jogan in Matija Širok, zvezni vrsti je poveljeval Amedej Vetrih, po odsluženi kazni se je v začetno enajsterico vrnil Lapadula. Na klopi je zaradi manjše poškodbe ostal do danes standardni N’Diaye. Pri Ljubljančanih se je v obrambo vrnil Delamea Mlinar, ki je zamenjal Mitrovića, na levi strani obrambe je pred Bagarićem prednost dobil Fink, v konici napada pa je od prve minute zaigral Valenčič.

V tekmo so domačini krenili zelo odločno ter imeli v začetnih minutah tudi nekaj pobude. Prvo resno priložnost na tekmi je imel Živec, kateri je po lepem prodoru Vetriha, ki je z desne strani zavrnil podajo v sredino Živcu, ta pa je streljal, a je žoga oplazila branilca Olimpije ter skoraj presenetila vratarja Šeligo, ki pa je bil dovolj priseben, da je žogo ubranil. Nato je sledila akcija za vodstvo domačinov. Vetrih in Širok sta lepo kombinirala na desni strani, Širok je poslal oster predložek v kazenski prostor, kjer je bil sam Lapadula, ki je streljal z glavo. Šeliga je strel ubranil, odbito žogo pa je Lapadula poslal v mrežo gostov. Po vodstvu so hoteli igro prevzeti gostje, ampak brez pravih poizkusov. V 23.minuti so Goričani spet premagali Šeligo, a je sodnik Mertik razveljavil zadetek. Živec je izvajal prosti strel, spet je sam ostal Lapadula in zatresel mrežo, vendar se je tokrat znašel v prepovedanem položaju. Ljubljančani so vse bolj pritiskali, ampak bili preveč statični, pa tudi do pravih priložnosti niso prihajali. Zato pa so domačini v 30.minuti zasluženo prišli do povečanja prednosti. Na svoji polovici so gostje izgubili žogo, Živec jo je povlekel za nekaj metrov, nato podal do Vetriha, kateri je z roba kazenskega prostora meril v spodnji desni kot, Šeliga je bil nemočen, na semaforju je tako pisalo 2:0. Ko smo že mislili, da se bodo gostje končno prebudili, pa je sledil nov šok za njih. Po kotu Živca se je domači napadalec Coda znašel najbolje ter zabil še svoj četrti gol v sezoni. Gostje se niso predali, pritisnili na domačine in v 38.minuti prišli do enajstmetrovke. Fink je sprejel lepo podajo, preigral Široka, ki je v kazenskem prostoru storil prekršek. Zanesljiv izvajalec je bil Omladič. Domačini so imeli do konca polčasa še priložnost prek Favallija in Živca, na drugi strani pa je tik pred koncem prvega dela igre poskušal Šporar, a je bil Cordaz uspešnejši.

Trener gostov Andrej Razdrh je med polčasom naredil eno menjavo in namesto Finka v igro poslal prodornega Bagarića. Domačini so se povlekli na svojo polovico ter igrali na hitre protinapade, gostje pa so narekovali tempo igre. Ljubljančani so iskali gol priključka, a razen strelov od daleč, ki so zleteli mimo vrat Gorice, do resnih priložnosti niso prišli. Goričani, ki so pretili na protinapade, pa so predvsem prek Code ogrožali vrata gostov. Gostje so vse bolj in bolj pritiskali, goriška obramba pa je delovala zelo trdno ter odbijala vse napade gostov, tudi rezervist Đurković ni pripomogel k boljši igri gostov. Domači strateg je v sredini drugega polčasa iz igre potegnil že vidno utrujenega Lapadulo, katerega je zamenjal Bazzoffia, kar se je izkazalo za odlično potezo. Končni izid so domačini postavili v 82. minuti. Coda je izsilil prekršek 35 metrov od gola, izvedel prosti strel in streljal je mimo živega zidu. Šeliga je žogo sicer odbil, a le do osamljenega Bazzoffie, kateremu ni bilo težko zadeti iz bližine. Do konca tekme so domačini brez težav zadrževali napade Olimpije. Velja omeniti še, da je prvič v prvenstvu priložnost dobil tudi Litovec Danilievičius, ki je zamenjal odličnega Codo.

Goričani so prikazali zelo dobro igro ter na koncu zasluženo slavili. Domači igralci so dokazali, da niso nič slabši od tujih prišlekov ter pokazali, da lahko trener Apolloni na njih resno računa. Naslednjo tekmo Goričani igrajo v Mariboru, kjer nimajo kaj izgubiti, po reprezentančnem premoru pa jih na domačem igrišču čaka tekma s Celjani. Na drugi strani so Ljubljančani po treh zaporednih zmagah dobili pravo lekcijo. Trener Razdrh ne more biti zadovoljen z današnjo predstavo, saj si v celotni tekmi niso priigrali resnejših priložnosti, pa tudi v dvobojih so bili premalo agresivni. V naslednjem kolu jih doma čaka obračun z vedno neugodnimi Domžalami.

Avtor: Rok Fakin