[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=575]

Nogometaši Kopra so na Bonifiki upravičili vlogo favorita, saj so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje z 2:1  in tako ohranili stik z vrhom prvoligaške lestvice, saj za vodilnim Mariborom, ki je danes presenetljivo priznal premoč Olimpiji v praznih Stožicah, zaostajajo vsega dve točki. Junak tekme je bil z dvema zadetkoma Goran Galešić, prvi strelec rumeno-modrih. Celjani pa so častni zadetek dosegli v zadnji minuti, ko je od daleč zadel Blaž Vrhunec.

Prvi polčas je bil izjemno slab, saj v 45 minutah gledalci niso videli niti enega samega resnega poskusa v okvirja obeh vrat. Koprčani so imeli rahlo pobudo, toda brez pravega učinka, preveč je bilo taktiziranja, precej prekrškov in napak na eni in drugi strani.

Nadaljevanje tekme je bilo bolj zanimivo. V 48. minuti so gostje naredili veliko napako. Branilec Amir Bilali je pri ustavljanju žoge naredil začetniško napako, do žoge je prišel Goran Galešić in osamljen z natančnim strelom premagal vratarja Matica Kotnika za 1:0. Čez nekaj minut bi lahko tudi gostje kaznovali domače, ker so povsem pozabili na Igorja Jugovića, ki je nevarno streljal z razdalje, njegov strel pa je švignil za las mimo vrat. V 57. minuti pa je glavni sodnik Drečnik pokazal na belo točko, obenem pa so gostje do konca tekme igrali z igralcem manj, saj je celjski branilec Matej Centrih nehote v kazenskem prostoru pohodil koprskega napadalca Jako Štromajerja in ga podrl. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Galešić. V nadaljevanje je ritem igre padel, Kanarčki so mirno kontrolirali dogajanje na zelenici, gostje pa so domači gol ogrožali  z nekaj streli od daleč, zlasti nevaren je bil strel Jugoviča iz 78. minute, domači vratar Simčič pa je žogo odbil v kot. Vse do končnice tekme pa kljub menjavam na obeh straneh nekega pravega nogometa, ki bi si ga gledalci za dlje časa zapomnili, niso videli. Končnica pa je bila z izjemo zadetkov bolj zanimiva kot vse poprej. Najprej je Galešić v 83. minuti, potem ko so Celjani z igralcem manj kar dobro upirali na oko ne preveč zainteresiranim Koprčanom, je po prodoru pred gol zadel le prečko. Na drugi strani pa Alen Ploj ni izkoristil velike napake koprske obrambe in vratarja Simčiča, ko je namreč po podaji s kota z neposredne bližine zgrešil cel gol in žogo nerodno poslal pod oblake. Nekakovostno predstavo je v sodnikovem podaljšku zaključil Blaž Blaž Vrhovec z nenadnim in natančnim strelom z več kot 30 metrov presenetil koprskega vratarja Vasje Simčiča.

Koper bo v naslednjem krogu v nedeljo gostoval pri Triglavu v Kranju, Celjani pa bodo dan prej gostili ljubljansko Olimpijo.