Olimpija je pred nedeljskim večnim derbijem potrdila dobro formo, Koprčani pa pod vodstvom trenerja Rodolfa Vanolija tudi v devetem poskusu niso uspeli premagati ljubljanske zasedbe. Ljubljančani so slavili visoko zmago, bilo je kar 4:1, potem ko so povedli z zadetkom Dejana Đermanovića. Gostje so sicer hitro izenačili, a so zmaji po evrogolu Kronavetra na odmor odšli s prednostjo. Vodstvo Olimpije je kmalu po nadaljevanju srečanja povišal Henty, ki je v 73. minuti zadel še drugič in postavil končni izid obračuna.

Tri tekme petega kroga državnega prvenstva, z izjemo štajerskega derbija, so se danes pričele že ob 17:30, kar pa je v poletnih mesecih absolutno prezgodaj za igranje nogometa na najvišjem nivoju. Ne glede na nehumane pogoje, ki so pozno popoldne vladali v Ljubljani, so nogometaši obeh ekip v prvem polčasu pokazali veliko dobre igre. Po začetnem otipavanju, so prvi resno zapretili Koprčani. In to s kakšnim strelom! S približno 25 metrov je dlani vratarja Šelige dodobra ogrel nekdanji zmaj Dalibor Radujko. Po tem so imeli kanarčki udarec iz kota ter znova zapretili. Halilović je poizkušal z glavo, a ne dovolj močno, da bi ogrozil domača vrata. Zmaji so v tem delu tekme imeli več od igre, a so bili varovanci italijanskega stratega Rodolfa Vanolija čvrsti v obrambi. Toda samo do 26. minute, ko je koprski bunker popustil. Nigerijski napadalec Henty je na desni lepo preigraval, se otresel gostujočega branilca, podal v kazenski prostor, kjer je žoga padla na glavo neoviranemo Dejanu Đermanoviću, ki je poskrbel za domače vodstvo. V 33. minuti pa sporna sodniška odločitev, ki je pripeljala do izenačenja. Mertik je spregledal očiten prekršek nad Hentyjem in kot se rado zgodi, so kanarčki v protinapadu zadeli. Poteza za učbenike. Po desni strani je lepo prodrl danes najboljši kanarček Domen Črnigoj, v kazenskem prostoru se je lepo znašel Rahmanović in zabil žogo v mrežo nemočnega Šelige. Dve minuti zatem bi se Mariborčan Kronaveter veselil že tretjega gola v zmajevem dresu, a kaj, ko je iz prostega strela silovito stresel prečnik. Toda veselil se je že pet minut zatem, ko je po odbiti žogi iz 15 metrov natančno ustrelil in premagal Vasjo Simčiča. Za vodstvo zmajev po prvem polčasu.

Za razliko od prejšnjih sezon, smo videl nov dokaz, da je igra Olimpije zrelejša. Po koprskem izenačenju bi v preklosti Olimpijina igra razpadla in bi do konca najverjetneje dobili še kakšen gol in izgubili. Tokrat pa so pokazali karakter. Od Rahmanovićevega gola so narekovali ritem igre in to se jim je obrestovalo. Tudi v drugi del so domači krenili odločno in že v peti minuti nadaljevanja praktično odločili tekmo. Gol je bil tokrat delo Hentyja, ki je z močnim in natančni strelom premagal koprskega čuvaja mreže. Slovenski mojstri morja so hoteli še spremeniti potek dogodkov na igrišču, a se je videlo, da so bili to bolj ali manj jalovi poizkusi, da bi iz prestolnice odnesli kaj več, kot visok poraz, ki ga je v zadnji četrtini dvoboja potrdil nigerijski krilni napadalec, tokrat najboljši posameznik na igrišču. Zmaji so si tako priigrali odlično popotnico za nedeljsko gostovanje pri državni prvakih. Koperčani pa bodo pot iz krize iskali na Bonifiki, kjer bo gostoval velenjski Rudar.