Nogometaši Domžal so danes v 1. tekmi 1. kroga kvalifikacij za Ligo Evropo igrali proti malteškemu Balzan FC in v srečanju s kar sedmimi zadetki izvlekli pomembno zmago v gosteh z 3:4.

Nogometaši Domžal so naravnost fantastično pričeli srečanje na Malti in že v 5. minuti povedli, potem ko je najstrožjo kazen priigral Slobodan Vuk, iz bele točke pa je bil zanesljiv kapetan Senijad Ibričić. Do konca polčasa so Maltežani rezultat popolnoma obrnili v svojo korist, najprej je za izenačenje poskrbel Ricardo Corea. Le nekaj trenutkov zatem pa je še drugič na srečanju klonil Grega Sorčan, ko je domače v vodstvo povedel Uroš Ljubomirac.

Tudi v nadaljevanje so naravnost fantastično vstopili Domžalčani in po vsega treh minutah nadaljevanja rezultat izenačili, ko je zadel Slobodan Vuk. Kaj hitro je sledilo novo vodstvo gostiteljev, ki so povedli v 56. minuti, ko je zadel Alfred Effiong. Le pet minut zatem so Domžalčani ponovno rezultat izenačili, ko je izenačujoči zadetek dosegel Gregor Sikošek. Dobrih petnajst minut pred iztekom rednega dela so Domžalčani ponovno povedli, za drugo vodstvo na srečanju je zadel Matej Podlogar.

Balzan FC : Domžale 3:4 (2:1)

Correa 34`, Ljubomirac 37`, Effinog 56`; Ibričić 5`-11m, Vuk 48`, Sikošek 61`, Podlogar 75`

Balzan FC: Naumvski, Božović, Sljivić, Košorić, Bezzina, Fenech, Ljubomirac, Pisani, Correa, Dimic, Effiong

Domžale: Sorčan, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Čorluka, Mujan (64` Kaeit), Ibričić, Gnezda Čerin, Podlogar (77` Repas), Vuk (83` Kolobarić)

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…