Celje je priprave v Turčiji zaključilo z zmago na zadnji pripravljalni tekmi pred vrnitvijo v domovino. V Antalyji so se pomerili proti 9. uvrščeni ekipi kazahstanske premier lige v pretekli sezoni – Shakhterju Karagandi.

Celjani so slavili z rezultatom 2:0. V prvem polčasu se je med strelce vpisal Luka Kerin v drugem polčasu pa je mrežo zatresel še Gašper Koritnik. Zmaga slovenskega moštva bi lahko bila še višja, v prvem delu tekme je namreč kazenski strel iz enajstih metrov zapravil Mitja Lotrič. Dušan Kosič je zagotovo lahko zadovoljen s predstavami svojih varovancev saj se Celje s priprav v Turčiji vračajo neporaženi.

NK Celje – Shakhter Karaganda FK 2:0