Nogometaši zagrebškega Dinama so se danes v Murski Soboti na generalki pred novo sezono in na svojem tretjem srečanju na Fazaneriji pomerili z ukrajinsko ekipo Karpaty iz Lviva, ki je na priprave v Slovenijo prispela včeraj in za katere igra občasni slovenski reprezentant Gregor Balažic, sicer rojen prav v prekmurski prestolnici, ki je danes na igrišču preživel prvih 45 minut. Hrvaški prvaki so se po porazu proti Petrolulu in remiju proti Rostovu danes z zadetkoma Čopa in Brozovića veselili zmage z 2:0 ter tako razveselili številčno delegacijo hrvaških novinarjev, ki so posebej za to srečanje z avtobusom pripotovali iz Zagreba.

Za Zagrebčane je na tej tekmi debtiral portugalski vratar Eduardo, ki je v lanski sezoni branil za Brago, kot posojen igralec italijanske Genove. Portugalec v prvih minutah ni imel veliko dela, podobno kot njegov ukrajinski kolega na drugi strani. Vseskozi so v prvem delu pobudo imeli zagrebški “modri”, ki so imeli izvrstno priložnost za vodstvo v 23. minuti, ko je Antolić z roba kazenskega prostora streljal proti vratom, žoga je vmes zadela enega od ukrajinskih branilcev in končala v prečki. Sedem minut kasneje bi Dinamo ponovno lahko povedel, vendar pa je strel Machada iz okrog 2o metrov Mysak odbil. Hrvatje so vseskozi napadali in puščali precej prostora v obrambi, kar so Ukrajinci skorajda izkoristili v 32. minuti, potem ko so izvedli hiter protinapad, žoga je na robu kazenskega prostora prišla do Ksjonza, ki bi lahko takoj streljal, vendar se je odločil za preigravanje vratarja, kar mu je tudi uspelo, a nato je njegov strel z desne strani na golovi črti odbil nekdanji hrvaški reprezentant Leko, ki je v prvem delu nosil kapetanski trak. Kazen za zamujeno priložnost je sledila v zaključku polčasa, ko je dolgo podajo v kazenski prostor Karpatija atraktivno s prsmi sprejel Pjaca ter žogo takoj podaljšal do Čopa in lani najboljšemu strelcu hrvaške lige ni bilo težko zabiti žoge za hrbet Mysaka in postaviti izid polčasa.

Kot je na pripravljalnih srečanjih v navadi sta tudi na tem srečanju trenerja obeh moštev pred začetkom drugega dela zamenjala dobršen del svojega moštva, ukrajinski trener ja na igrišče poslal povsem novo enajsterico. Ukrajinci so svojo najlepšo priložnost na srečanju zapravili po dobri uri igre. Po prekršku na sredini igrišča je kapetan Karpatija Golodjuk hitro izvajal prosti strel in z globinsko podajo Vasinu presenetil igralce Dinama, vendar pa je ukrajinski napadalec, ki se je znašel sam pred Eduardom, zapravil izjemno priložnost. Eduardo je strel Vasina komajda ubranil, žoga se je odbila nazaj do Ukrajinca, ki je nato obšel portugalskega vratarja in žogo bi samo še moral potisniti v prazno mrežo, vendar pa mu je spodrsnilo, kar je bilo dovolj, da je še en izmed portugalske falange v vrstah Dinama Pinto žogo izbil v kot. Nato je lepo priložnost za povišanje vodstva imel Radonjić, ki pa je z roba kazenskega prostora streljal naravnost v vratarja. Ukrajinci so v 72. minuti preko Vasina zadeli, vendar pa je zadetek zaradi prepovedanega položaja bil pravilno razveljavljen. Kazen je prišla le minuto kasneje, ko je Radonjić prodrl v kazenski prostor in na desni videl vtekajočega Brozovića ter mu podal, Brozović pa je nato rutinirano žogo poslal v levi vratarjev kot in povišal vodstvo za končnih 2:0. V zaključku srečanja bi Hrvatje lahko še povišali svoje vodstvo, ko je priložnost imel Fiolić, ki pa je streljal na daljšo vratnico in ob tem za las zgrešil okvir vrat.

DINAMO ZAGREB 2:0 KARPATY LVIV