Nedeljsko popoldne je bilo v nogometnem smislu pri naših južnih sosedih rezervirano za derbi med Rijeko in Dinamom. Gre za dve moštvi, ki sta pravkar končali s skupinskim delom evropske lige, kjer je bil hrvaški klubski nogomet zastopan z odliko.


Zagrebčanom je brez večjih težav uspelo osvojiti prvo mesto skupine in se posledično uvrstiti v izločilne boje, Rijeka pa je v zelo močni skupini tekmovanje sklenila s štirimi osvojenimi točkami, a daleč od tega, da bi varovanca Simona Rožmana razočarali. Tudi nedeljski ligaški spopad je navdušil, končalo pa se je s po dvema zadetkoma v vsaki mreži in rezultatom 2:2. Adam Gnezda Čerin je pri Rijeki manjkal zaradi poškodbe, Petar Stojanović pa je za Dinamo igral od 62. minute naprej.

Rijeka je bila samo nekaj več kot 10 minut oddaljena celo od skalpa veliko večjega Dinama, a so Zagrebčani preko Lauritsena v zaključku dvoboja izenačili. V moštvu Rožmana na zadnjih tekmah blesti Luka Menalo, še lani član ljubljanske Olimpije. Slednji se je med strelce vpisal tudi proti Dinamu in je zabil že na treh zaporednih obračunih. Za Rijeko je zadel še Galović, medtem ko se je v majici Dinama že v 1. minuti zadetka veselil Ivanušec.

Bistvo vsega pa je to, da se Rožman z bistveno manjšim finančnim vložkom kot nekateri drugi hrvaški klubi, povsem enakovredno kosa za vrh hrvaškega državnega prvenstva. Že v prejšnjem krogu so ljubljenci Armade na kolena spravili sloviti Hajduk, blizu pa so bili tudi zmagi nad še večjim Dinamom. Trenutno Rijeka zaseda 4. mesto v 1. HNL, a ima recimo od drugega Osijeka kar štiri tekme manj.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Urban Podvratnik
Naloži več novic iz Legionarji

Dodaj odgovor

Poglejte še

V Premier League kmalu dva Slovenca? Lovro Golič na pomembnem razpotju

Lovro Golič je pred prelomnim trenutkom svoje nogometne poti. Po več letih kaljenja v Romi…