Le nekaj dni po zaključku Svetovnega prvenstva v Braziliji so bile danes odigrane prve tekme drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. Poleg Maribora sta bili na delu še dva kluba s slovenskim pridihom. Od štirih Slovencev, je dobrih deset minut v dresu Debrecena igral le Rene Mihelič, medtem ko njegovega soigralca Daliborja Volaša ni bilo med osemnajsterico izbranih nogometašev, beograjski Partizan je brez pomoči Branka Ilića, ki je šele pred kratkim okrepil črno-bele, zanesljivo odpravil ferski HB. V sredo pa bo nastopil še Roman Bezjak, ko se bo njegov Ludogorec pomeril z luksemburškim Dudelangom.

Podobno kot slovenski prvak tudi madžarski prvak ni uspel upravičiti vlogo favorita. Debrecen, pri katerem si kruh služita Rene Mihelič in Dalibor Volaš, se z gostovanja pri severnoirskem Cliftonvillu domov vračajo z neodločenim izidom brez prejetega zadetka. Mihelič je v igro vstopil v 79. minuti, medtem ko Volaša ni bilo med osemnajsterico izbranih nogometašev. Beograjski Partizan je brez večjih težav na svojem terenu s 3:0 odpravil ferskega prvaka HB Torshavn. Z dvema zadetkoma je blestel Danko Lazović, med strelce pa se je vpisal tudi Skuletić. Slovenski branilec Branko Ilić, ki je šele pred kratkim okrepil črno-bele, ni kandidiral za srečanje.

V sredo pa bo na sporedu še dvoboj bolgarskega Ludogorca (Roman Bezjak) in luksemburškega Dudelanga.

CLIFTONVILLE (S. IRS) 0:0 DEBRECEN (MADŽ)
Rene Mihelič (Debrecen) je igral od 79. minute.

PARTIZAN (SRB) 3:0 TORSHAVN (FER)