V izjemno razburljivem zaključku avstrijskega državnega prvenstva je graški Sturm odbil vse napade tekmecev in drugič zapovrstjo potal avstrijski prvak. Štajerci so naslov najboljšega v državi osvojili petič v klubski zgodovini.


Veliki finale avstrijske Bundeslige se je odigral pred 15.919 gledalci v Gradcu, kjer je v zadnjem krogu gostoval WAC. Šlo je za obračun, ki je odločal o prvaku. Sturmu je pred tekmo za potrditev naslova zadostovala točka, medtem ko bi zgodovinski prvi naslov Koroščem prinesla le zmaga. Moštvo iz Volšperka je eno izmed najprijetnejših presenečenj aktualne sezone, v kateri je osvojilo svoj prvi pokalni naslov, zelo blizu pa so bili celo dvojni kroni. Obračun v Gradcu se namreč ni zaključil po željah gostov, ki so ostali tik pred vrati raja.

Obe moštvi sta dobili po en polčas. Sturm, pri katerem sta oba Slovenca srečanje pričela v začetni enajsterici, je na odmor odhajal z minimalnim vodstvom, potem ko je v zaključku prvega polčasa po podaji Tomija Horvata z roba kazenskega prostora udaril danski napadalec William Bøving. Gradčani so prvi del dobili zasluženo, saj so bili boljši in nevarnejši nasprotnik. Drugačna zgodba se je odvijala v nadaljevanju, ko so pretili tudi gostje. Po nekaj zapravljenih priložnostih so preko Theirna Balloja izid v 67. minuti tudi poravnali, nato pa vse sile usmerili v napad v upanju na popoln preobrat. Tudi z Erikom Kojzekom v napadu, ki je priložnost dobil od 86. minute naprej. Toda obramba Sturma je zdržala in večina od skoraj 16 tisoč glave množice na tribunah je lahko pričela z velikim slavjem.

Istočasno se je na Dunaju odvijal dvoboj Austrie in Blau-Weiss Linza, na katerem so si vijoličasti privoščili velik spodrsljaj. Dunajčani bi proti zadnjeuvrščeni ekipi skupine za prvaka za osvojitev drugega mesta potrebovali zmago, a so brez dveh točk ostali v sodnikovem dodatku. S tem je moštvo Nika Prelca, ki je na terenu preživel 69 minut, ostalo brez kvalifikacij za ligo prvakov. Tam bodo igrali Solnogradčani, ki so na domačem terenu s 4:2 ugnali dunajski Rapid in vsaj nekoliko popravili vtis v zanje zelo povprečni sezoni.

Avstrijska Bundesliga, zadnji krog:
Sturm Gradec – WAC 1:1 (1:0)
Bøving (45+1′); Ballo (67′)

Austria Dunaj – Blau-Weiss Linz 2:2 (1:0)
Fitz (33′ 11m), Wiesinger (90′); Schmidt (78′), Wahling (90+2′)

Salzburg – Rapid Dunaj 4:2 (3:1)
Glouks (8′), Nene (11′, 56′), Baidoo (24′); Radulović (19′), Burgstaller (63′)

Lestvica, liga za prvaka:
Sturm 40
Salzburg 38
Austria 37
WAC 37
Rapid 27
Blau-Weiss Linz 21

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Legionarji

Dodaj odgovor

Poglejte še

Modri ponižani na Maksimirju, scenarij zakuhal Slovenec (VIDEO)

Dinamo je zadnje tedne deloval nedotakljivo – evropske zmage proti Fenerbahčeju in Maccabi…