Nocoj se igrajo tekme šestnajstine finala Evropske lige, v katerih smo že videli tekme vseh treh klubov s slovenskim pridihom. 


Prva tekma dneva je bila odigrana v Kijevu, kjer sta se pomerila domači Dinamo Kijev našega napadalca Benjamina Verbića in belgijski Club Brugge. Tekma se je končala z neoodločenih 1:1, 27-letnega Vojničana pa ni bilo v kadru ukrajinskega kluba.

Petar Stojanović, katerega Dinamo Zagreb je igral v gosteh proti Krasnodarju, priložnosti za igro s klopi ni dobil. Modri iz Maksimirja so tekmo sicer dobili z 2:3, s čimer so naredili velik korak proti uvrstitvi v nadaljnje tekmovanje.

Edini Slovenec, ki je v tem večeru zaigral na zelenicah Evropske lige, je bil Andraž Šporar, ki je z Brago na svojem stadionu gostil italijanskega velikana Romo. Ljubljančan je tekmo začel v začetni postavi, igro pa je zapustil v 62. minuti pri vodstvu gostov z 0:1. Do konca tekme je obramba portugalske ekipe klonila še enkrat in Rimljani so domov odpotovali s  pomembno zmago v gosteh z 0:2.

Dinamo Kijev – Club Brugge  1:1 (0:0)
Bujalski 62′, Mechele 67′
Verbiča (Dinamo Kijev) ni bilo v kadru.

Krasnodar – Dinamo Zagreb  2:3 (1:1)
Berg 28′, Claesson 69′; Petković 15′, 54′, Atiemwen 75′
Stojanović (Dinamo Zagreb) je bil na klopi.

Braga – Roma  0:2 (0:1)
Džeko 5′, Mayoral 86′
Šporar (Braga) je igral do 62. minute.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Uredništvo SNPortal.si
Naloži več novic iz Legionarji

Dodaj odgovor

Poglejte še

Po poškodbi znova med strelce: Celar odločen pred novo sezono (VIDEO)

Žan Celar se vrača tja, kjer ga navijači Queens Park Rangers najraje vidijo – med strelce.…