S poletnimi pripravami so pričeli tudi nogometaši avstrijskega Sturma, ki so danes v mestecu Dietersdorf na tamkajšnjem mestnem stadionu gostili Inter Baku, lani drugouvrščeno moštvo azerbajdžanskega prvenstva.

Nekoliko presenetljivo so se ob koncu veselili Azerbajdžanci, ki so si odločilno prednost priigrali že v prvem delu, ki so ga dobili z rezultatom 1:3. Edini zadetek za izbrance Darka Milaniča v prvem polčasu je dosegel nekdanji nogometaš Maribora Robert Berić, ki je v 22. minuti znižal izid srečanja na 1:2. Avstrijci so v drugem polčasu v 77. minuti izid znižali še drugič, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa in pred 600 navijači so morali priznati prvi poraz na teh pripravah. To je bila za moštvo iz Gradca sicer druga tekma med letošnjimi poletnimi pripravami, saj so se pred dnevi v Pirki proti istoimenskem nižjeligašu črno-beli veselili visoke zmage z 10:0 in tudi takrat je strelsko uspešen bil Berić, ki je zabil dvakrat.

Sturm ima med pripravami v načrtu vsaj sedem prijateljskih srečanj, med katerimi bosta najzanimivejši zagotovo tisti v začetku julija, ko se bodo Gradčani pomerili z beograjskim Partizanom in Maccabijem iz Tel Aviva.

STURM GRAZ 2:3 INTER BAKU
Berić (22), Gruber (77); Amisulashvili (13), Todorovski (19 ag), Bocognanao (33)