Olimpija bo v naslednjem kvalifikacijskem krogu v boju za ligo prvakov potovala na Finsko ali v Moldavijo, v kolikor bodo zmaji uspešni na prvi stopnički proti Kairatu.


Žreb kroglic v švicarskem Nyonu je določil, da ob morebitnem uspehu proti kazahstanskemu prvaku v drugem krogu Olimpijo čaka zmagovalec para Kuopio – Milsami Orhei. Finski oziroma moldavski prvak sta po vrednosti ekip po podatkih Transfermarkta za dobro polovico “slabši” od slovenskega oziroma kazahstanskega prvaka. Olimpijo na papirju tako čaka precej težje delo v prvem krogu kot v drugem. Prvi obračun drugega kroga bo sicer na sporedu 22. oziroma 23. julija v gosteh, povratni bo sledil teden dni kasneje.

V kolikor zmaji proti Kairatu ne bi bili uspešni jih čaka nadaljevanje evropske sezone v drugem krogu kvalifikacij za uvrstitev v konferenčno ligo. V tem primeru bi nasprotnik bržčas bil andorski Inter Club d’Escaldes, ki ima v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov zares minimalne možnosti proti romunski ekipi FSCB.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od D.Š.
Naloži več novic iz Liga prvakov

Dodaj odgovor

Poglejte še

Mariborčanom se obeta bližnje gostovanje, Koprčani v primeru uspeha na Norveško

Trojici slovenskih evropskih klubov se je danes na žrebu v švicarskem Nyonu pridružil tudi…