Ukrajinski nogometni velikan Šahtar iz Donecka bo v prihajajoči sezoni evropske kvalifikacije odprl v – Ljubljani! Kot poročajo ukrajinski mediji, se bo 15-kratni prvak in aktualni pokalni zmagovalec domačih tekem v zgodnji fazi evropskih tekmovanj lotil na stadionu Stožice, ki bo njegov začasni dom za vsaj dve tekmi v juliju.


 

Vse skupaj se začne 10. julija, ko Šahtar vstopa v prvo kvalifikacijsko kolo Lige Evropa. Tudi če tam izpade, bo imel zagotovljeno še vsaj eno evropsko tekmo – v drugem krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo. Obe srečanji bo ukrajinski klub, ki zaradi vojnega stanja že dolgo ne igra domačih tekem v Donecku, odigral v Sloveniji. Za Ljubljano so se odločili zaradi logistike: priprave pred novo sezono bodo namreč opravili prav v Sloveniji. Stožice naj bi bile tako najbolj smiselna izbira, čeprav stadion trenutno prenavlja zelenico.

 

Nazadnje je Šahtar domačo tekmo v domačem Donecku odigral že daljnega leta 2014. V minuli sezoni je gostoval v Gelsenkirchnu, zdaj pa išče novo evropsko vzdušje v osrčju Slovenije. Prihod tako velikega kluba v prestolnico odpira tudi vprašanja – kako bo to vplivalo na razpored domačih tekem Olimpije in slovenskih evropskih predstavnikov?

 

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Dodaj odgovor

Poglejte še

Olimpija in Celje v Azijo, Koper pa v Bosno – prvi evropski nasprotniki so že znani

Ob 14. uri je bil na sedežu Uefe v Nyonu opravljen žreb kvalifikacijskih parov za Ligo prv…