Druga izvedba tretjega evropskega tekmovanja bo potekala tudi s slovensko udeležbo, tokrat sicer ne na igrišču, pač pa ob njem. Vlogo kontrolorja sojenja bo opravljal Vlado Šajn.


Na Eden areni v Pragi se bosta jutri ob 21. uri udarila Fiorentina in West Ham, za katere bo to prvi uradni medsebojni obračun. Glavni sodnik srečanja bo Španec Carlos del Cerro Grande, ki bo s svojo ekipo uveljavljal pravila igre na igrišču, njihovo delo pa bo budno spremljal slovenski kontrolor.

Za 64-letnika iz Ljubljane, ki je član sodniškega odbora Uefe že od leta 2000, bo to sedmi evropski finale, kot so zapisali na spletni strani NZS. Štirikrat je vlogo kontrolorja opravljal na finalih Lige prvakov (2005, 2012, 2018, 2020) in dvakrat v ligi Evropa (2002, 2019).

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Uredništvo SNPortal.si
Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Dodaj odgovor

Poglejte še

Bonifika čaka evropsko poletje – prihaja Željezničar!

Nogometaši Kopra bodo svojo pot v konferenčni ligi začeli proti sarajevskemu Željezničarju…