Na prvi tekmi 2. predkroga Konferenčne lige so Domžalčani doma gostili finsko Honko iz Espaa. Srečanje se je končalo z neodločenim izidom 1:1.

Na začetku srečanja so bili nevarnejši gostje. Že v 2. minuti je Lucas Kaufmann ogrozil domžalska vrata, vendar je zadetek preprečil domači čuvaj mreže Ajdin Mulalić. Finci so nadaljevali začetni pritisk in ponovno zapretili v 5. minuti, ko so uspeli zatresti mrežo, vendar je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Domžalčani so v nadaljevanju postopoma prevzemali pobudo, vendar v prvem polčasu niso našli načina, da bi premagali vratarja gostov Timothyja Murrayja, ki je uspešno branil svoja vrata. Ameriškega čuvaja mreže je v 35. minuti z natančnim strelom namučil Arnel Jakupović. Proti koncu polčasa sta z glavo poskušala tudi Damjan Vuklišević in Dario Kolobarić, vendar je bil rezultat po 45. minutah igre nespremenjen.

V drugem delu je ponovno zapretil Jakupović, ki je tokrat poskušal s strelom z glavo, vendar ga je ponovno zaustavil vratar Murray. Nekaj minut kasneje so imeli priložnost tudi Finci, strel Jonasa Levänena je Mulalić preusmeril v kot. V 69. minuti je po podaji Svena Šoštariča Karića Jakupović z glavo zatresel Mrežo Honke. Vodstvo Domžalčanov je bilo kratkotrajno, saj so gostje že v 75. minuti izenačili. Jakupović je v bližini kazenskega prostora izgubil žogo, Jean Marie Dongou pa je po podaji Levänena premagal Mulalića. Do konca se rezultat ni več spremenil in ostalo je pri neodločenem izidu 1:1.

Domžale – Honka 1:1 (0:0)

Strelci: Jakupović (69.), Dongou (75.)

Naloži več novic od Žan Prosenc
Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadn ji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona G…