Po visoki zmagi nad Mariborom so igralci nemškega Kaiserslauterna nadaljevali z dobrimi igrami na pripravah in z rezultatom 2:0 premagali Sturm iz Gradca. Nemški strateg Franco Foda je tako v nekaj dneh premagal bivši in sedanji klub Darka Milaniča, sicer svojega velikega prijatelja in nekdanjega soigralca pri Sturmu. Svojo drugo tekmo za črno-bele je odigral Robert Berić, vendar tokrat ni bil tako uspešen kot tri dni prej na srečanju proti nižjeligašu Karlsdorfu, ko je zabil tik ob koncu srečanja za visoko zmago 8:0.

Nemci so srečanje pred 2.400 gledalci začeli silovito in že po 16. minutah vodili z dvema goloma razlika, potem ko sta zadela Banjaku in Idrissou. Vendar pa srečanja niso nadaljevali v podobnem tempu kot proti Mariboru in so se predvsem v drugem polčasu umaknili na svojo polovico in iniciativo prepustili Avstrijcem. Robert Berić je prvič zaigral v začetni postavi Sturma in preživel na terenu 74. minut. “Na žalost smo tekmo proti fizično zelo močnemu nasprotniku začeli zelo slabo in ne tako kot smo načrtovali. Sicer pa dlje kot je tekma trajala, bolje smo igrali”, je dejal Milanič za spletno stran graškega prvoligaša.

KARLSDORD 0:8 STURM GRAZ
Strelci: Eigentor (4), Offenbacher (19, 38), Vujadinović (42), Hadžić (46), Wolf (82, 88), Berić (89)

STURM GRAZ 0:2 KAISERSLAUTERN
Strelci: Banjaku (4), Idrissou (16)