Zoran Zeljković se uradno vrača tja, kjer je v slovenskem nogometu pustil globok pečat – na koprsko Bonifiko. Klub z Obale je po uradni potrditvi sklenil dogovor z 45-letnim Ljubljančanom, ki bo ekipo vodil najmanj do konca prihodnje sezone. Njegov prihod pomeni novo poglavje po koncu precej razgibanega obdobja, ki se je končalo z odhodom Slaviše Stojanovića.


 

Zeljković se vrača v okolje, ki ga dobro pozna, saj je Koper vodil že med letoma 2021 in 2023. Takrat je s klubom osvojil pokalno lovoriko in poskrbel, da se je Bonifika znova uveljavila kot trdnjava slovenskega nogometa. Tokrat ga čaka zahtevna naloga – stabilizirati moštvo in uresničiti cilj, ki si ga je postavil že ob prihodu: “Koper je že nekaj časa moj novi dom. Povsod je lepo, a doma je najlepše. Mislim, da dobro poznam ekipo, vem česa so sposobni. Ne bo lahko, ampak cilj, uvrstitev v evropske kvalifikacije, se mi zdi realen in dosegljiv.” Primorski prvoligaš se po 11 krogih nahaja v zgornjem delu lestvice s 17 točkami, a za vodilnim Celjem že precej zaostaja. Kljub temu je klub ostal zvest svojim ambicijam in se odločil za trenerja, ki ga razumejo igralci in navijači. V soboto bo Zeljković svoje varovance prvič vodil na prijateljski tekmi v Italiji proti Padovi, uradni debi pa ga čaka po reprezentančnem premoru – na domačem obračunu z Mariborom.

 

Zeljković, ki se po avanturah v Olimpiji, latvijski Audi in ruski Rodini vrača v slovensko prvenstvo, bo skušal znova povezati razglašen moštveni duh in Kopru vrniti energijo, s katero je klub pred dvema letoma igral nogomet, ki je navduševal obalo in presegal domače okvirje.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Mladenič, ki se ne ustraši pritiska: Pejičić blesti v vijoličastem dresu

Mariborčani so v reprezentančni premor vstopili z nasmehom na obrazu – zmaga, borbenost in…